X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności dwa poronienia samoistne pod rząd

dwa poronienia samoistne pod rząd

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natalia2015 Koleżanka
    Postów: 40 21

    Wysłany: 17 marca 2015, 16:38

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze staram się z mężem o dziecko od października 2014r. w sumie miałam trzy cykle od tego czasu, jeden bezowulacyjna a w dwóch kolejnych pod rząd wczesne poronienia.
    Przy każdym beta HCG wzrasta bardzo mało. 40-60-68.
    Moje dotychczasowe wyniki:
    ogólne badania krwi w normie
    TSH- 2,37
    LH- 6,92
    FSH- 7,1
    prolaktyna- 13,90
    prolaktyna po MTC - 273,90
    Cykle nieregularne od 34-56 dni
    Lat: 24
    Co może być przyczyną? Jakie badania powinna jeszcze zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 16:43

    justa1234, Martoszka, Mysia 15, d84, aaagaaatka, strumyk, Tulisia, kasiakasia11, Giannaa, asik09, Malwinaa, MagSz, Blondik lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:07

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, niestety nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Musiałabym mieć informacje, czy były to cykle naturalne, czy brała Pani jakieś leki, jaki profil hormonalny występuje u Pani w fazie lutealnej, w których dniach cyklu wystąpiły owulacje, w cyklach, w których zaszła Pani w ciążę. Postępowanie jest uzależnione od wywiadu, na tej też podstawie ustala się zakres badań.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ