X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Endometrioza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • izunia880 Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 08:43

      /  Zgłoś
    Mam stwierdzoną endometriozę II (zrosty, ogniska -zostały usunięte). Macica częściowo nieruchoma. Nie stwierdzono jakichkolwiek zmian ja jajnikach czy jajowodach. Mimo to już 9 miesięcy po zabiegu (nie było leków po zabiegu) nadal nie udało mi się zajść w ciążę (miałam jedną iui). Czy przyczyny powinny być szukane również gdzieś indziej? U męża jest wszystko OK. u mnie jest jajeczkowanie i endometrium odpowiedniej grubości, hormony w porządku, wszystkie choroby weneryczne wykluczone. Obserwację cyklu miałam w zasadzie wyłącznie na podstawie pomiarów temperatury (po tym też zostało stwierdzone, że żeńskie hormony pracują odpowiednio i jest owulacja). Mam mieć kolejne IUI, następnie in-vitro (którego wolę uniknąć).
    Pozdrawiam.

    ab, magic1, scarllet, Kwiatuszekk, sasetka2552, hajka lubią tę wiadomość

    izunia880
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:12

      /  Zgłoś
    Tak, należy szerzej spojrzeć na problem. Proszę pamiętać, że inseminacja, jako metoda leczenia, powinna być stosowana wyłącznie w przypadku wskazań (wrogość śluzu, brak upłynnienia nasienia). Proponowałabym kompleksową ocenę cyklu oraz występowania owulacji przeprowadzić u lekarza, na podstawie badań ultrasonograficznych. Pomiary temperatury mogą wskazywać na pik LH, ale niekoniecznie na jajeczkowanie. Endometrioza, którą u Pani zdiagnozowano, może mieć wpływ na jakość komórek i ich zdolność do zapłodnienia, więc nawet w przypadku występowania owulacji, trudno jest ocenić realne szanse na naturalną koncepcję. Powinna Pani zgłosić się do kliniki zajmującej się leczeniem niepłodności, poddać wraz z partnerem badaniom i na tej podstawie podjąć odpowiednie kroki terapeutyczne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ