X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Jak leczyc poronienia nawracajace, zespol antyfosfolipidowy

Jak leczyc poronienia nawracajace, zespol antyfosfolipidowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 22:07

      /  Zgłoś
    Witam, mam 26 lat. Jestem mama 8 latki- porod i ciaza bez zadnych komplikacjii. Poronilam 6 razy, raz przed corka i 5 razy starajac sie o rodzenstwo dla niej. Przez jakis rok po urodzeniu corki zabezpieczalam sie biorac zastrzyki Depo-ProVera, niestety po odstawieniu nie moglam dlugo wrocic do plodnosci, dodam ze maz ma wyniki wporzadku, dopiero po3 latach zaszlam w ciaze, ktora poronilam. Wszystkie moje ciaze konczyly sie przed 12 tyg, plod rozwijal sie wolniej niz powinnien a serduszko plodu po prostu przestawalo bic. Mialam robione duzo badan pod katem zespolu antyfosfolipidowego, wykryto przeciwciala przeciwplemnikowe, przeciwciala toczniaka i przeciwciala ANA 1:640, niestety innych wartosci nie mam, mieszkam w Irlandii a na wynikach bylo tylko napisane pozytywne. Ponadto ostatnia moja ciaza byla stymulowana menopurer i ovitrelle,dodam jeszcze ze po odebraniu wynikow lekarz zalecil mi zastrzyki z heparyny 3500, baby aspiryne i progesteron w zelu dopochwowy od pozytywnego testu.

    Czy mozliwe jest ze dotychczasowi lekarze cos przeoczyli, moze powinnam zrobic jakies dodatkowe badania, i czy metoda leczenia jest wystarczajaca(slyszalam ze niektore kobiety biora tez sterydy)?

    Z gory dziekuje za odpowiedz







    Kariotypy i histeroskopia byly robione nie znaleziono nieprawidlowosci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 15:09

    klara_bella, Elfik, Zemraa, syłwii, Blondik, Natka88, dżona, benitka, anakonda, marti34, Rotenkopf, moniaak, Kamilka, Maciejka, Avensis, MagSz, Alessia, Judyta, KOLCZU20, Lucky, konwalianka lubią tę wiadomość

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:16

      /  Zgłoś
    Metoda leczenia zawsze powinna odnosić się do potwierdzonej przyczyny zaburzeń. Proponowałbym wykonanie dodatkowych badań, w tym hitsreoskopii oraz kariotypów (Pani i Pani partner), a także fragmentacji DNA plemnika (metodą TUNEL). Czasami utraty ciąży mogą być związane z czynnikami genetycznymi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ