X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Jakie badania wykonać by poznać przyczynę trudności z zajściem w ciążę?

Jakie badania wykonać by poznać przyczynę trudności z zajściem w ciążę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • annnanna Koleżanka
    Postów: 44 47

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:19

      /  Zgłoś
    Szanowny Panie Profesorze,
    Od sierpnia 2013r. razem z mężem staramy się o dziecko. W maju mąż miał robione badanie nasienia, a wynik nie był najlepszy . W listopadzie małżonkowi ponownie zrobiono badania i wyniki były o wiele lepsze. Przez ten cały okres zażywał Axaren.
    Moje badania dot. TSH, fT3, fT4, wymazu z kanału szyjki macicy, itp. wyszły dobrze. Ponadto w październiku byłam na badaniu HSG (oba jajowody drożne). Dodam również, że mam tyłozgięcie macicy, cykl mam raczej 28 dniowy (+/- 2-3 dni), miewam plamienia międzycykliczne (nie zawsze). W przyszłym miesiącu będę miała robioną inseminację.

    Proszę o informację jakie badania jeszcze można wykonać, by poznać przyczynę trudności z zajściem w ciążę? Czy tyłozgięcie macicy może być również przyczyną trudności zajścia w ciążę?
    Z góry dziękuję.

    Agi83, aisza, Bulimulia, momo1009, Ania1602, Frelka, Lili87, staraczka85, Elfik, Maciejka, efik, Betti, Szpaczek, madziarekr, Basik122, świeżnka, kasig, Saramago, mala86, Lea15, njut, Malinkowe oczekiwanie, Milady, angi_o, koala, ewelinka2210, Hexen, Zuzik, rybka, Helen, Martyna, Johnam, Selena, Tosieńka, rybka33, jiwa lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:13

      /  Zgłoś
    Przed inseminacją u Pani zalecałbym wykonanie badań AMH, LH, FSH, Estradiolu, DHEA, testosteronu oraz SHBG. Pani partner powinien wykonać badanie fragmentacji DNA plemnika (metodą TUNEL) oraz test wiązania plemników z hialuronianem.
    Na tej podstawie będzie można określić, czy istnieją wskazania do wykonania zabiegu.
    Inseminację stosuje się wyłącznie jeżeli fragmentacja DNA plemników jest prawidłowa – w ten sposób ograniczamy ryzyko poronień lub urodzenia chorego dziecka) - oraz jeżeli test wiązania plemników z hialuronianem wypada prawidłowo (plemniki potencjalnie mają szansę samoistnie zapłodnić komórkę jajową).

    Jeżeli spełnione są powyższe kryteria, mając świadomość skuteczności inseminacji (8-10%), można podjąć decyzję o wykonaniu 3-4 cykli.

    Eniula, JABUSKO, aja, rybka33 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ