X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności kiedy zacząć przyjmować luteine?

kiedy zacząć przyjmować luteine?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 14:46

      /  Zgłoś
    W tym miesiącu miałam obserwować cykl i po owulacji zacząć brać luteinę. Moje odczucia okołoowulacyjne i śluz wskazywały ze była ona w 11dc, jednak temperatura nie do konca o tym świadczyła . Cykle mam 30 dniowe a owulacja. zazwyczaj wypada 16-17dc. Wstrzymalam się kilka dni, a temperatura zamiast wzrosnąć i się utrzymać w wyższych temperaturach to z dnia na dzień spadała i jak widać na moim wykresie od 3 dni utrzymuje się na poziomie 36,7. I teraz moje pytanie: czy powinnam się sugerować temperaturą i czekać bo być może owulacji jeszcze nie bylo lub wcale jej nie będzie, czy może przed rozpoczęciem podawania luteiny. bezpieczniej będzie zrobić badanie poziomu progesteronu? A jeśli tak to kiedy takie badanie najlepiej będzie wykonac? Dodam że od 3 dni odczuwam bóle obu jajników a dzisiaj doszedł ból podbrzusza i krzyża co dodatkowo mnie martwi.

    orchidea89, Erl, mama2929, demi_01, kotek89, magda.o, Sowaa, Załamana36 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:10

      /  Zgłoś
    Optymalną diagnostyką byłoby ultrasonograficzne potwierdzenie występowania owulacji. Odradzałbym stosowanie luteiny bez wcześniejszego rozpoznania – może Pani sobie zaszkodzić. Podejrzenie przesunięcia między pikiem LH a owulacją wymaga moim zdaniem w Pani przypadku szerszej diagnostyki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ