X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności lekarz przerwal mi stymulacje cykli., po otrzymaniu nasienia mojego meza. czy jest ono az tak zle?

lekarz przerwal mi stymulacje cykli., po otrzymaniu nasienia mojego meza. czy jest ono az tak zle?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rozyczka22 Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:32

      /  Zgłoś
    Mam pco,.. ostatnie 2 cykle mialam stymulowane clomidem i utrogestanem, jednak bez wymarzonego skutku. . Moj lekarz po otrzymaniu powtorzonych badan nasienia mojego meza. Powiedzial ze nie moze nam pomoc, mnie odeslal do domu, bez niczego a mezowi kazal zglosic sie do specjalisty . Mowiac tylko ze wyniki sa zle, wogole mi ich nie tlumaczac. Doda ze chwilowo mieszkamy w belgii. stąd moja wielka prosba zeby pan doktor objasnij nam co oznaczaja te wyniki i czy naprawde jest tak zle ze przy stymulowanym cyklu mamy zerowe szanse?

    Oto wyniki;
    SPERMA
    Barwa/widok normalna
    Objętość 5.5. mL. 1.5-5.0
    pH. 9. 7-8
    Lepkosc normalna
    Budowa. Stopien a:14% , stopien b:36% stopien c:16% stopien d;34%
    LICZBA PLEMNIKOW (telling van de spermatozoa)
    15.60. 10*6/ml. >20
    Aantal rondcellen 8.60... 10*6/ml
    WBC percentage. 0. %
    Morfologie (%normale) 3. %
    Stricte criteria volgens kruger
    -<5% idealna forma:nietypowa morfologia z zlym prognozowaniem
    -5-10% idealna forma: nietypowa morfologia z dobrym prognozowaniem
    ->10% idealna forma: normalna morfologia
    WItalnosc: 81% >50
    MAR-TEST IgG negatywny
    Podejrzewana imulogiczna nie plodnosc 10 -39%
    Wysokie prawdopodobienstwo nieplodnosci imulogicznej >=40%

    Decyzja: oligo-teratozoospermie
    EJACULAAT. 82953 kU/L >20000
    W poprzednim badaniu wyniki wyszly podobne tylko w morfologi normalnej 7 % , 62 % witalnosci.
    Prosze o pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2015, 15:51

    justa1234, Natka_79, taśta, moremi, Elfik, Ania_84, Tulisia, freya lubią tę wiadomość

    Joanna
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:11

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, opisane przez Panią parametry nasienia prawdopodobnie nie wykluczają naturalnego zajścia w ciąże. Sugerowałabym jednak poszerzenie diagnostyki (i u Pani, i u męża), a następnie rozpoczęcie leczenia w ośrodku, który specjalizuje się w takich przypadkach. Trudno zarekomendować mi postępowanie jedynie na podstawie jednego wyniku badania nasienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ