X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Macica dwurożna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mary90 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 14:50

      /  Zgłoś
    Witam,
    jestem posiadaczką macicy dwurożnej (wykryta podczas badania usg, potwierdzona w trakcie laparoskopii z histeroskopią). Jestem także po nieudanym HSG, ze względu na problem udrożnienia ujścia wewnętrznego szyjki macicy. Niestety podczas histeroskopii nie udało się go udrożnić, z dotychczasowej diagnostyki wynika- szyjka jest tak jakby zarośnięta przez przegrodę. (była także próba wprowadzenia sondy o grubości 5 mm, ale bez powodzenia). Miesiączkuję regularnie (są one bolesne, ale środki przeciwbólowe bez recepty są wstanie pomóc), od dwóch cykli jestem stymulowana (pół tabletki clostilbegyt, za każdym razem dwa pęcherzyki). Czy przy tak bardzo wąskim ujściu szyjki, mogę zajść w ciąże naturalnie? Czy bolesne miesiączki są spowodowane moją wadą ?

  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 16 lipca 2018, 12:19

      /  Zgłoś
    Bolesne miesiączki występują z różnych powodów. Niekoniecznie przyczyną musi być dwurożna macica. Kanał szyjki jest na tyle drożny, że może pani zajść w ciążę w sposób naturalny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ