X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Pcos/ciąża pozamaciczna/wczesne poronienia

Pcos/ciąża pozamaciczna/wczesne poronienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anko:-) Autorytet
    Postów: 1455 2069

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 10:40

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie.
    Na początku przepraszam za mało sprecyzowany temat-ale na moja osobę składa się cały powyższy zestaw.
    Profesorze jestem osobą mloda-mam 28lat. Od 1.5roku staramy się o potomka.
    Ja po odstawieniu antykoncepcji (która pięknie wyciszala jajniki-dowiedzialam się ze mam policystyczne jajniki. Miesiączki co 28-35dni. W ciążę zaszłam w 1 cyklu staran-w ciążę biochemiczna (5tydz). Przebadalam troszke immunologie-nie wyszlo w badaniach nic niepokojacego. Później im dalej od antykoncepcji praca jajników zaczęła się rozjezdzac. Miałam kilka cykli monitorowanych i stymulowanych clost. -owulacje były. Zaszłam po 7miesiacach w kolejna ciaze-pozamaciczna (gdzie miesiąc wcześniej miałam robione badanie histeroskopie wraz z hsg-oba jajowody drozne). Ciąża w 7tyg skonczyla się krwotokiem i usunięciem jajowodu - ze strony mojego dominującego jajnika. W między czasie okazało się ze mam ureaplasme-ktorej przed droznoscia nie mialam - po szpitalu juz tak. Być może to był powód ciąży pozamacicznej, lub do zarażenia doszło w szpitalu. Bakterie wyleczyłam dopiero 3 m temu-wraz z mezem-dopiero po 3 kuracji antybiotykiem bakteria pozwoliła się pokonać. W miesiąc po wyleczeniu zaszłam w 2 ciążę biochemiczna. Po tej ciąży wykonałam z mężem badania genetyczne ze śliny w państwa klinice- u męża wszystko ok, mi wyszla hiperhomocysteinemia. Od 3 miesięcy jestem na suplementacji kw.foliowym 15mg neurovitem I Zestawem Witamin z grupy B.
    Od stycznia mamy zacząć stymulację przygotowująca do Ivf - moje pytanie jest nastepujace - czy Pana zdaniem jest większe powodzenie na ciążę przy tej metodzie zapłodnienia.
    Mąż ma zbadane nasienie - nie ma w jego wyniku nic niepokojacego. Ja robiłam wiele badań z zakresu immunologii. W stronę insulinooporonosci czy poszerzone w stronę tarczycy-lykam eutyrox 25 bo mam wyniki tsh w górnej granicy.
    Lekarz który nie pracuje w klinice Ivf-lecz zna mnie lata-polecił mi przy Ivf kuracje enocrtonem i clexane-uwazajac ze nie zaszkodzi a może pomóc.
    Mam to leczenie zasugerować lekarzowi w klinice ivf?
    Chce podejść do zapłodnienia ivf w najlepiej możliwy sposób. Wiem jeszcze jedno-glowa i stres jaki towarzyszy mi gdy juz zachodze w ciaze-rowniez nie pomaga. Nie stresuje mnie-jak wiele kobiet okres staran-panikuje gdy tylko sie udaje. Byc moze moja psychika robi mi najwieksza krzywde. Poproszę o pomoc i doradztwo.
    Pozdrawiam
    Anna

    elucha, Tosia 1981, gosia_9020, Anoolka, Ania1986, Elfik, kapturnica, ninka, Nataszka2200, Madziara, Madziara, pabelka88, Natka098, Yousee, C, Andzia1984, tulipanna, njut, Alienek, Miu95, akuszerka89, taśta, calines, Malinkowe oczekiwanie, agnieszka1804, Saramago, EP!C, Nina86, Blondik, ale.ale, 31052014, Ania_84, Beata.D, Kamilka, moremi, PrezesGąska, czarownica_tea, aszka, Lenuś, Amus87, Robotka1, Aska87, zagubiona_82, _analiza, STRZELEC, Dorotucha, Sysiaaaaa, MartaJ, koala, siwka, MIKOLAY, kark, peppapig, ol, karen85 lubią tę wiadomość

    dfe01f0225.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:09

      /  Zgłoś
    Metoda zapłodnienia pozaustrojowego może zmniejszyć ryzyko ciąży pozamacicznej i w Pani przypadku może okazać się skuteczniejsza niż naturalne starania. Warto pamiętać, że średnie szanse na uzyskanie ciąży u młodych, zdrowych osób wynoszą ok. 23% na cykl.

    W przypadku programów in vitro u osób płodnych, u których występuje podwyższone ryzyko chorób genetycznych, gdy stosuje się diagnostykę preimplantacyjną PGD skuteczność zabiegów może sięgać nawet 80%.

    Procedury, które mogą zwiększyć szanse na powodzenie leczenia, powinien dobrać lekarz po konsultacji z Państwem. Coraz częściej, ze względu na efekty, w miejsce klasycznego IVF wykonywane jest zapłodnienie z wykorzystaniem technik mikromanipulacji (ICSI, IMSI).

    Jeśli w związku z leczeniem odczuwa Pani silny stres i obawy, warto zwrócić się do bliskich osób i o nich porozmawiać. Pani emocje są zupełnie naturalne. Wielu moich pacjentów decyduje się na rozmowę z psychologiem specjalizującym się w pomocy niepłodnym parom. Dwa takie spotkania są bezpłatne w ramach programu in vitro, a dają możliwości skonsultowania się i wypracowania metod, którymi można redukować napięcie.

    Zastosowanie enocrtonu i clexane można rozważyć, ale nie zawsze na pewno zastosować. Przyjmowanie encortonu u części pacjentek może zwiększać ryzyko hiperstymulacji, a stosowanie obu tych leków może się wiązać z wieloma skutkami ubocznymi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ