X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOS / Laparoskopia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 13:16

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    W pierwszej kolejności chciałam podziękowac za możliwość zadania pytania ekspertowi i miłą świąteczną niespodziankę.
    Mam 29 lat, mój mąż 30 , od roku staramy sie o dziecko. 2 lata temu dowiedziałam się że mam PCOS wtedy lekarz na regularne miesiączki zaproponował stosowanie antykoncepcji, tak też robiłam 12 miesięcy brałam tabletki. Dodatkowo dodam że jestem osobą otyłą ważę 98 kg , w ciągu ostatnich kilku miesięcy schudłam 13 kg i nadal to robię. Po ślubie zdecydowaliśmy się na dziecko. Zrobiłam badania hormonalne, badania u endokrynologa. Hormony zawyżone , testosteron o wiele wyższy , na jajnikach widoczne czarne "plamy". Mąż zrobił badania nasienia jednak mimo niskiej morfologii 3% lekarz stwierdził że są dobre. Przyjmowałam clo oraz pregnyl, bezskutecznie tzn. pęcherzyki rosły ale nie pękały. Od pół roku biore tylko duphastan i kwas foliowy. W styczniu mam pójść na laproskopię w celu "nakłucia" tej skórki na jajnikach oraz sprawdzenia drożności jajowodów. Mam pytanie czy taka laproskopia ma szanse powodzenia? lekarz po laparo chce mi powtórzyć kurację clo i pregnylem. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    gosiaczeknnnn, Asiak, just_me, C, kami1, bea, Lilly_Ana, Kasia89 lubią tę wiadomość

    Edyta
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:08

      /  Zgłoś
    Laparoskopia jest metodą, którą – w mojej opinii – powinno się stosować dopiero po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości leczenia zachowawczego. Zabieg może wiązać się z ryzykiem obniżenia płodności. Po analizie Państwa wyników badań, konsultacji, wywiadzie, można rozważyć stymulację hormonalną lub procedurę in vitro. Laparoskopię raczej odradzałbym na tym etapie starań.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ