X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOS leczenie antykoncepcją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 13 lipca 2018, 12:36

      /  Zgłoś
    Witam,
    ostatnio lekarz na wizycie chciał mi środki antykoncepcyjne na PCO przepisać (gdyż mam
    -Policystyczne jajniki w badaniu USG,
    -nieregularne miesiączki 30-40 dni w których występują małe plamienia w środku cyklu, dawniej zdarzało się żę nie miałam 90 dni okresu,
    -lekkie owłosienie w nietypowych miejscach) skoro na razie nie chce mieć dzieci tylko w przyszłości (może za dwa lata) i powiedział mi to po że jak nie będę tego leczyć antykoncepcją aby się w chłonęło, to będzie mi bardzo trudno zajść w ciąże, a to najwyższa pora bo mam 32 lata.
    Zlecił mi badania, ale ja na razie odmówiłam aby się zastanowić nad tym leczeniem (choć dla mnie to dziwne że aby się leczyć na bezpłodność, ginekolog zalecił antykoncepcje).
    Teraz czekam na badania cytologi, LH, FSH i testosteronu.
    Rok temu wiem, że miałam podwyższony testosteron i że stosunek LF do FSH był duży.

    Czy faktycznie to jedyna metoda leczenia, jeśli nie chce brać środków antykoncepcji, gdyż boje się że będę mieć problemy zdrowotne z układam krążenia (moja koleżanka brała i zaczyała tyć i puchnąć jej nogi i bardzo boleć że nie mogła podnieść nogi z bólu - i dlatego zrezygnowała, a dodako w mojej rodzine jest tendencja do nadciśnienia, miażdżycy i żylaków) a dodatkow kiedyś leczyłam się na nadczyność tarczycy, ale już od 7 lat nie muszę barć leków bo się uregulowało.
    Czy dzięki antykoncepcji będę mogła w przyszłości zostać matką?

  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 28 lipca 2018, 20:47

      /  Zgłoś
    U pacjentek nie planujących w najbliższej przyszłości ciąży antykoncepcja jest zalecaną metodą leczenia
    PCOS. Może warto spróbować, jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań. W przypadku, kiedy będzie Pani źle ją tolerowała, ginekolog na pewno znajdzie inna metodę leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ