Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOS leczenie antykoncepcją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 lipca 2018, 12:36

      /  Zgłoś
    Witam,
    ostatnio lekarz na wizycie chciał mi środki antykoncepcyjne na PCO przepisać (gdyż mam
    -Policystyczne jajniki w badaniu USG,
    -nieregularne miesiączki 30-40 dni w których występują małe plamienia w środku cyklu, dawniej zdarzało się żę nie miałam 90 dni okresu,
    -lekkie owłosienie w nietypowych miejscach) skoro na razie nie chce mieć dzieci tylko w przyszłości (może za dwa lata) i powiedział mi to po że jak nie będę tego leczyć antykoncepcją aby się w chłonęło, to będzie mi bardzo trudno zajść w ciąże, a to najwyższa pora bo mam 32 lata.
    Zlecił mi badania, ale ja na razie odmówiłam aby się zastanowić nad tym leczeniem (choć dla mnie to dziwne że aby się leczyć na bezpłodność, ginekolog zalecił antykoncepcje).
    Teraz czekam na badania cytologi, LH, FSH i testosteronu.
    Rok temu wiem, że miałam podwyższony testosteron i że stosunek LF do FSH był duży.

    Czy faktycznie to jedyna metoda leczenia, jeśli nie chce brać środków antykoncepcji, gdyż boje się że będę mieć problemy zdrowotne z układam krążenia (moja koleżanka brała i zaczyała tyć i puchnąć jej nogi i bardzo boleć że nie mogła podnieść nogi z bólu - i dlatego zrezygnowała, a dodako w mojej rodzine jest tendencja do nadciśnienia, miażdżycy i żylaków) a dodatkow kiedyś leczyłam się na nadczyność tarczycy, ale już od 7 lat nie muszę barć leków bo się uregulowało.
    Czy dzięki antykoncepcji będę mogła w przyszłości zostać matką?

  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 28 lipca 2018, 20:47

      /  Zgłoś
    U pacjentek nie planujących w najbliższej przyszłości ciąży antykoncepcja jest zalecaną metodą leczenia
    PCOS. Może warto spróbować, jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań. W przypadku, kiedy będzie Pani źle ją tolerowała, ginekolog na pewno znajdzie inna metodę leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ