X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności pik LH bez pecherzykow? owulacja a brak płynu w zatoce Douglasa?

pik LH bez pecherzykow? owulacja a brak płynu w zatoce Douglasa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 14:00

      /  Zgłoś
    [Jestem po stracie 13 tyg ciąży końcem czerwca,
    cykle po stracie miałam 31, 35 i 32 dni [dwa ostatnie na luteinie].
    a owulacje w nich kolejno: 24, 20, 18 dc]

    W tym cyklu byłam na clo 3-7dc, na monitoringu w 8dc nie było prawie nic: cosik małego na prawym jajniku ale pani doktor nie sprecyzowała i kazała czekać na kolejne USG.

    Od 16 dc (rana) pozytywne testy owulacyjne,
    17dc koło południa jadąc do p. doktor miałam wrażenie że pękł pęcherzyk; wcześniej bolał jajnik kilka dni i miałam wrażenie że wybuchnie od wczoraj i koło południa właśnie ostry ból jakby go rozerwało dosłownie i później ulga i zero więcej bólu gniecenia itd... [ból przerodził sie w menstruacyjne- jak i w kilka ostatnich cykli]

    Na USG 2 godz później pani doktor powiedziała że co miało pęknąć widocznie pękło [na prawym na lewym nic] ale nie widać jeszcze płynu w zatoce (że tak się zdarza).

    i moje pytania:
    Czy gdyby nie było pęcherzyków to wystąpił by pik LH?

    Czy fakt jego wystąpienia [piku LH] wystarczy aby się domyślać że jakieś pęcherzyki urosły od tamtego tyg?

    Czy faktycznie się zdarza że brak płynu jest? A mimo to owu?

    Czy luteina może zablokować okes ? Np. z rana plamienie przy aplikacji luteiny, a po aplikacjii okres nie nadchodzi ?

    Bellakawa, judysia86 lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 31 października 2018, 13:47

      /  Zgłoś
    Testy owulacyjne nie dają stuprocentowej pewności, co do owulacji. Najlepsza metoda, to monitorowanie w USG, ale w tym przypadku zabrakło co najmniej jednej wizyty pomiędzy 10-14 dniem cyklu. 8 dzień to zwykle zbyt wcześnie na monitoring. Z opisu wynika, że prawdopodobnie była owulacja. Płyn za macicą rzeczywiście nie zawsze jest widoczny.

    EwaPawlik lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ