X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

podwyższona prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kala_3 Nowa
    Postów: 1 42

    Wysłany: 10 maja 2015, 19:09

      /  Zgłoś
    witam
    mam pytanie i duzo wątpilwosci od wrzesnia ubiegłego roku leczę się na hiperprolaktynemię poczatkowo prolaktyna wyszła mi 56 powtórzyłam badanie razem z testem i wynik był 54 po tescie 86 wskazuje na gruczolaka jednak wykonała rezonasie i jest ok
    dostałam bromergon po 30 dniach prolaktyna spadła do 36 , zmieniłąm lek na norprolak po pierwszej dawce 37 dni prolaktyna 32 po drugirj 30 dni 64 , robiłam podstawowe badania na tarczycę wyszły oki , teraz kolejne podejscie do bromergonu + rozszerzone badania tarczycy i cukier
    mam 30 lat i od 2 lat staram się o dziecko prosze o informację czy może powinnam się skupic na innych badaniach lub spróbowac innego leku
    czym może byc spowodowana tak wysoka prolaktyna już po lekach
    pozdrawiam
    Kala_3

    Martoszka, Tulisia, SuSie, natalia2015, Agi83, enines, tere85, szara myszka, Eavonne, Teresa1992, anusiakt, LuckyMe, Anabelle1986, Saramago, pepsunieczka, Kikaaa, Renka88, Linka05, Lusinda, Staraczka26**, Nelka, Polly, tanka, Asana, Domili, mażona, Veri, BabyBe, miniaturka31, Klucha, agnes87, Mon89, cryha, Strazaczka1990, Ela90, sierpniowe_nadzieje, SYLWUNIA, Arwi, Ewela2016, jiwa, Choklito, Kajeczka lubią tę wiadomość

    Kala_3
  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:21

      /  Zgłoś
    Myślę, ze należy skupić się na innych badaniach, a przede wszystkim skontrolować, czy ma Pani prawidłowe owulacje. Prolaktyna ma różne frakcje i czasami jej wysoki poziom w podstawowym badaniu nie oznacza, że jest to główny powód problemów z zajściem w ciążę.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ