X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Polip w macicy a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 20 lutego 2015, 10:56

      /  Zgłoś
    Witam, borykam się z problemem polipa na ściance macicy. Polip ma rozmiar 9x5mm. Mam już go pół roku i od tego czas staram się z mężem o dziecko. Lekarz powiedział, aby poczekać jeszcze pół roku bo może się uda. Nie chce wykonać zabiegu bo mam 27 lat i wszystkie inne wyniki dobre. Jednak nie wiem czy to nie ten polip stoi na przeszkodzie. Czy lekarz ma rację, aby jeszcze poobserwować polipa? Czy to nie będzie wielkie zagrożenie dla ciąży, jeśli sie uda? Mam wiele wątpliwości i proszę o radę.

    Lili, Maciejka, Anatolka, zoe31, Caroline, strumyk, She Wolf, VooDooDoll, marl202, paninka, Gosiacu, kasia88, Nastii89 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:05

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, w Klinikach INVICTA zazwyczaj zalecamy usunięcie polipów (histersokopia), bez długotrwałej ich obserwacji. Zmiany tego rodzaju mogą utrudniać zajście w ciążę i zwiększać ryzyko poronień. Ostateczną decyzję można podjąć dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami Pani sytuacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ