X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

proszę o analizę wyników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 26 lutego 2015, 17:47

      /  Zgłoś
    Witam, Panie doktorze proszę o analizę:
    Dane moje:
    -lat 29,
    -bez chorób stwierdzonych i leczonych długotrwale,
    -bez zabiegów,
    -nie stwierdzone PCO przez dwóch ginekologów,
    -cykle średnio 35dni ( przesunięcia w dół do 32dnia, w górę max do 42dnia), porównanie z matką bardzo podobna długość cyków oraz ich wydłużenie i skrócenie
    -okres 3-4dni, 5plamienie, przed brak plamień, podczas krwawienia czasem strzępy, ból menstruacyjny w pierwszych godzinach okresu
    -kiepskie samopoczucie po owulacji aż do okresu
    -naturalne owulacje ok 20dc, bolesne, bez plamień
    -matka zaczęła menopauzę w wieku 53/54lata, starania o dzieci do 3-4m-cy, 3dzieci, pierwsze w wieku 27lat, trzecie 34lata,poronień brak, zdrowa
    moje badania:
    1.USG z 21dc Cykl z zastosowaniem Clostilbegyt'u (przyspieszona owu 16dc potwierdzona monit. dł. tego cyklu 32dni),
    Trzon macicy w przodozgięciu prawidłowej wielkości, myometrium jednorodne echogennie, endometrium 11mm, jednorodne echogennie, w rzucie przydatków bez patologii, wolnego płynu w zatoce Douglasa nie stwierdzono
    2. TSH 1,680uIU/ml
    FT3 4,22 pg/ml
    FT4 1,61 ng/dl
    nie stwierdzono nieprawidłowości
    3.w 3dc AMH 8,5ng/ml
    FSH 5,68 mIU/ml
    LH 7,59 mIU/ml
    Prolaktyna 49,82 ng/ml

    Starania 2,5roku
    parametry badania nasienia męża:
    wygląd-prawidłowy
    konsystencja-prawidłowa
    upłynnienie 15min(max 60min)
    obj.-2,5(min1,5)
    liczba plemników w ml-4mln (min15mln)
    całkowita liczba plemników-10mln (min 39)
    ruch postępowy-23% (min 32%)
    ruch niepostępowy-12%
    ruch ogółem-35%( min 40%)
    brak ruchu 65% (max 60%)
    komórki okrągłe-brak
    aglutynacja-brak (norma 1-4)
    morfologia:
    prawidłowych 3% (norma od 4%)

    Mąż zdrowy, brak chorób leczonych długotrwale, bardzo częste spożywanie piwa, praktycznie prawie co drugi dzień, noszenie slipów, ciasnych spodni, laptop na kolanach, praca siedząca, najczęstszy sposób siedzenia noga na nogę. Odżywiamy się zdrowo, warzywa własne,dużo soków owocowych, konfitur, różnicujemy dietę.

    przepraszam że się rozpisałam, ale chciałam jak najlepiej opisać.
    Co mogę zrobić by obniżyć prolaktynę?
    Co może zrobić mąż oprócz zmiany w/w nawyków?
    Czy oprócz nasienia i prolaktyny coś jeszcze wygląda na nieprawidłowe?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    justa1234, Nadira, LiliEn, kapturnica, Magda lena, strumyk, Landryneczka, 3679 lubią tę wiadomość

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:14

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, opisane przez Panią parametry nasienia nie są najkorzystniejsze. Ponadto Pani wyniki i długość cyklu mogą wskazywać na możliwy zespół policystycznych jajników – należałoby to zweryfikować. Jednorazowy pomiar prolaktyny – szczególnie jeśli badanie wykonywane jest w stresie - nie wskaże prawdopodobnie na przyczynę problemu. Rekomendowałbym powtórzenie badania z testem z metoclopramidem, ew. badanie makroprolaktyny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ