X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Prowadzenie ciąży z hashimoto i dodatnimi ANA

Prowadzenie ciąży z hashimoto i dodatnimi ANA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Baletka Debiutantka
    Postów: 13 20

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 11:07

      /  Zgłoś
    Witam,
    Panie doktorze obecnie jestem po drugim poronieniu, drugie zakończone zabiegiem łyżeczkowania 30.12.2014.
    Czy zachodząc w ciążę z dodatnim wynikiem p/ciał przeciwjądrowych ANA1 miano 1:100 oraz hashimoto(skaczące tsh - obecnie na poziomie 0,78, aTPO 219, FT4 18,18) powinnam otrzymywać jakieś leki? Oprócz euthyroxu 100.
    Czy istnieją badania potwierdzające podtrzymujący wpływ luteiny, duphastonu w ciąży?
    Kiedy można zajść w ciążę po zabiegu? Dodam, że w dniu wczorajszym wykonałam test ciążowy-negatywny oraz test owulacyjny -pozytywny, a więc najwyraźniej cykl się uregulował. Praktycznie już nie plamię po zabiegu.
    Jakie badania powinnam jeszcze wykonać przed ponownymi staraniami oprócz poniższych: morfologia-nieznacznie zawyżone eozynocyty, zaniżone neutrofile, tsh - obecnie 0,78, FT4 18,18, aTPO 219, aTG w trakcie diagnostyki, ANA1-dodatni miano 1:100,ANA2 w trakcie diagnostyki, antykoaulant toczniowy/p/ciała antykardiolipidowe - ujemne, kiła/toxoplazmoza/wzw c/hiv - ujemne, badanie kariotypu - czekam na skierowanie od lekarza. PZa ok 2 tygodnie wykonam wszystkie badania związane z wymazami, posiewami etc. oraz cytologię.
    Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 11:09

    Mysia 15, hipisiątko, Maciejka, kapturnica, walkie talkie, fresa, Martoszka, Eniula, olcia87, Lili, Lili30 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:49

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, prawdopodobnie nie będzie konieczności przyjmowania dodatkowych leków. Brak jest doniesień nt. wpływu wymienionych przez Panią preparatów na podtrzymanie ciąży przy naturalnych staraniach.
    W którym tygodniu ciąży dochodziło do poronienia? W celu uzyskania informacji o przyczynie utraty ciąży, proponowałabym wykonanie badania kariotypów (Pani i Pani partnera) oraz badań w kierunku genetycznych przyczyn poronień. Istotne jest także przeprowadzenie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL). Zaburzenia genetyczne są najczęstszą przyczyną poronień. Pozostałe wymienione przez Panią badania w większości dotyczą bardzo rzadkich powodów utraty ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ