X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Przekroczone PRL i dziwne wyniki LH i FSH

Przekroczone PRL i dziwne wyniki LH i FSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 10:21

      /  Zgłoś
    W 19 dniu cyklu (2 dni po owulacji) robiłam badanie PRL,LH i FSH. Wyszły mi takie wyniki:
    PRL 573,5 (norma do 496)
    LH 16,98 ( norma dla fazy owulacyjnej 14,0-95,6, a dla lutealnej 1,0-11,4)
    FSH 4,52 (norma dla owulacyjnej 12,3-21,5, dla lutealnej 3,6-7,7)

    Lekarz stwierdził, że wszystkie są w normie. Dodam, że mam cykle owulacyjne, a faza lutealna wynosi zazwyczj koło 14 dni(+/- 1 dzień). Cykle mam w miarę regularne 33 dni(+/- 3 dni) choć zdarzają się czasem i nawet 40 dniowe.

    Czy rzeczywiście przy takich wynikach wszystko jest w normie. Wiem że PRL nie jest mocno przekroczone, ale jednak. A odnośnie LH i FSH to dla jednego wynik jest prawidłowy w fazie owulacyjnej,a dla drugiego w fazie lutealnej - więc też wydaje mi się że coś jest nie tak.

    Czy z takimi wynikami mogę uważać że są one niepokojące? Szczególnie, że już od ponad roku staramy się o dziecko i się nie udaje. Proszę o interpretacje.
    Dziękuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 12:36

    Martoszka, Releaseme, asik09, pigi, Erl, PrimaSort lubią tę wiadomość

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:37

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, jeśli od ponad roku starają się Państwo o potomstwo, sugerowałbym poszerzenie zakresu badań (w tym ocenę rezerwy jajnikowej). Przedstawione przez Panią dane nie wyczerpują tematu i trudno jest wyłącznie na tej podstawie stwierdzić, co może być przyczyną braku ciąży. Proszę pamiętać, że diagnostyka powinna obejmować nie tylko Panią, ale także Pani partnera.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ