X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Stymulacja letrozolem przy PCOS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jokaa Ekspertka
    Postów: 123 51

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 07:57

      /  Zgłoś
    Witam,

    stwierdzono u mnie PCOS, przy czym nie ma w usg obrazu policystycznych jajników, jednak wg lekarza wyniki badań hormonalnych na to wskazują. Wyniki badań robionych 4 dnia cyklu:
    LH 13,04
    FSH 9,01
    AMH 11

    Mam zaleconą stymulację jajników letrozolem - Lametta. W związku z tym mam pytania:
    1)Panie doktorze, jaka jest skuteczność takiego leczenia?
    2)Czy stymulacja jajników może pomóc podwyższyć poziom progesteronu? Pytam, ponieważ od 8 miesięcy biorę duphaston po owulacji i mój progesteron pomimo tego jest na poziomie 8.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 16:06

    Agi83, Anatolka, pasia27, polifoniczna, Maciejka, Milady, wisienka, vanessa, moremi, fablous, wiecznie, Blondik, bea, Milagros, Lilly_Ana, Izunia lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:02

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, trudno bez szczegółowej konsultacji odpowiedzieć na Pani pytanie o skuteczność leczenia i reakcję Pani organizmu na leki. Jeżeli wystąpi owulacja poziom progesteronu powinien wzrosnąć. Być może rozważyłbym zmianę terapii na naturalne progesterony.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ