X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Tabletki antykoncepcyjne a możliwość ciąży

Tabletki antykoncepcyjne a możliwość ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 26 lipca 2018, 07:44

      /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki. Od tamtego momentu bolą mnie jajniki w momencie owulacji, bolą mnie również chwilę przed spodziewaną miesiączką. Pogorszyła mi się cera, pogłębił się cellulit na nogach, przybrałam na wadze 4 kg bez zmiany diety, brzuch mam wzdęty, zatrzymuje mi się woda w organizmie.

    Dodatkowo w tym cyklu miesiączka powinna przypaść w miniony poniedziałek jednak do tej pory jej nie dostałam. Raz wyczuwam szyjkę macicy, raz nie, temperatura powyżej 36,7.

    Czy jest możliwość ciąży czy są to po prostu zmiany hormonalne?

    Jeżeli są to zmiany hormonalne to jakie badania krwi powinnam wykonać, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku?

    Kromka90, Ayrin lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 13:53

      /  Zgłoś
    Ciążę najlepiej potwierdzić robiąc test ciążowy. Jeżeli Pani tak źle się czuje po odstawieniu tabletek, to może zacząć je brać znowu. Jeżeli chciałaby Pani zrobić badania hormonalne, to warto wybrać się do lekarza, który zleci badania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ