X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Torbiel ciałka żółtego a zajście w ciążę i ogólnie, co dalej?

Torbiel ciałka żółtego a zajście w ciążę i ogólnie, co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Yellow Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 19:39

      /  Zgłoś
    Witam. W ostatnim cyklu rozpoczęliśmy z mężem starania o dziecko. Moja ostatnia miesiączka miała miejsce 1 sierpnia. W czasie dni płodnych mogło dojść do zapłodnienia. Jutro powinnam dostać okres i ciało daje mi sygnały, że tak właśnie będzie. Niepokoi mnie od jakiegoś czasu ból w podbrzuszu w okolicy jajników. W zeszłym tygodniu byłam u ginekologa. Pani wykonała usg i stwierdziła w prawym jajniku obszar cystyczny, o średnicy 35 mm, odpowiadający torbieli ciałka żółtego. Powiedziała, że torbiel ta powinna samoczynnie się wchłonąć i nie ma powodu do obaw, że świadczy to o występowaniu u mnie owulacji. Potem na koniec wizyty powiedzała, że jest to możliwe, że moje dolegliwości wiążą się z zapłodnieniem i być może miesiączka się zatrzyma. Teraz nic nie wiem, bo przeczytałam w internecie, że taka torbiel potrzebuje czasu na wchłonięcie, że czasem trzeba podać środki hormonalne, że to utrudnia zajście w ciążę i trzeba ją monitorować. Pani doktor nie zleciła niczego poza badaniem moczu i życzyła powodzenia w staraniach.. Mam mętlik w głowie, ciało wysyłało mi sygnały zgodne z objawami ciąży, dziś bardzo boli mnie brzuch, zrobiłam test ciążowy, jednak wynik jest negatywny. Objawy te (bolesne podbrzusze) mogą mieć związek z tym torbilem.. Z drugiej strony test mógł jeszcze nie wykryć hormonu hcg..
    Bardzo proszę o poradę, co dalej robić, czy iść do innego lekarza na konsultację, co z tym torbielem, kiedy powinnam się udać do lekarza aby zobaczyć czy się wchłonął i w reszcie, czy mogę być mimo wszystko w ciąży? Nie mam doświadczenia w staraniach, badaniach itd., dlatego będę wdzięczna za rady, co robić, czy iść z tym może do lekarza rodzinnego, aby zlecił jakieś badania na fundusz? Nie chciałabym czekać i nie robić nic, strasznie się denerwuję.
    Rozpisałam, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Pozdrawiam serdecznie.

    Mediana, Pchelcia7, margarettad, LZuzia, Yamajka, marzenia, Joanna6, hondek, Kamcia lubią tę wiadomość

    Dreams come true.. :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ