Forum > Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności > Torbiel ciałka żółtego a zajście w ciążę i ogólnie, co dalej?
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę

Torbiel ciałka żółtego a zajście w ciążę i ogólnie, co dalej?

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Yellow
Debiutantka
Postów: 8
18

Wysłany: 28 sierpnia 2016, 19:39
(8) | Zgłoś
Witam. W ostatnim cyklu rozpoczęliśmy z mężem starania o dziecko. Moja ostatnia miesiączka miała miejsce 1 sierpnia. W czasie dni płodnych mogło dojść do zapłodnienia. Jutro powinnam dostać okres i ciało daje mi sygnały, że tak właśnie będzie. Niepokoi mnie od jakiegoś czasu ból w podbrzuszu w okolicy jajników. W zeszłym tygodniu byłam u ginekologa. Pani wykonała usg i stwierdziła w prawym jajniku obszar cystyczny, o średnicy 35 mm, odpowiadający torbieli ciałka żółtego. Powiedziała, że torbiel ta powinna samoczynnie się wchłonąć i nie ma powodu do obaw, że świadczy to o występowaniu u mnie owulacji. Potem na koniec wizyty powiedzała, że jest to możliwe, że moje dolegliwości wiążą się z zapłodnieniem i być może miesiączka się zatrzyma. Teraz nic nie wiem, bo przeczytałam w internecie, że taka torbiel potrzebuje czasu na wchłonięcie, że czasem trzeba podać środki hormonalne, że to utrudnia zajście w ciążę i trzeba ją monitorować. Pani doktor nie zleciła niczego poza badaniem moczu i życzyła powodzenia w staraniach.. Mam mętlik w głowie, ciało wysyłało mi sygnały zgodne z objawami ciąży, dziś bardzo boli mnie brzuch, zrobiłam test ciążowy, jednak wynik jest negatywny. Objawy te (bolesne podbrzusze) mogą mieć związek z tym torbilem.. Z drugiej strony test mógł jeszcze nie wykryć hormonu hcg..
Bardzo proszę o poradę, co dalej robić, czy iść do innego lekarza na konsultację, co z tym torbielem, kiedy powinnam się udać do lekarza aby zobaczyć czy się wchłonął i w reszcie, czy mogę być mimo wszystko w ciąży? Nie mam doświadczenia w staraniach, badaniach itd., dlatego będę wdzięczna za rady, co robić, czy iść z tym może do lekarza rodzinnego, aby zlecił jakieś badania na fundusz? Nie chciałabym czekać i nie robić nic, strasznie się denerwuję.
Rozpisałam, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Pozdrawiam serdecznie.

Mediana, Pchelcia7, margarettad, LZuzia, Yamajka, marzenia, Joanna6, hondek lubią tę wiadomość

Dreams come true.. :)

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)