X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Trzy poronienia. Szansa na kolejne dziecko

Trzy poronienia. Szansa na kolejne dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 16:41

      /  Zgłoś
    Witam. W przeciągu 5 miesięcy poroniłam 3 razy: w lipcu ciążę bliźniacza dwujajową (obumarcie płodów w 7/8 tyg., łyzeczkowanie w 11 tc., badanie histopatologiczne nic nie wykazało), koniec października (ciąża biochemiczna) oraz koniec grudnia (pusty pęcherzyk, samoistnie). W najbliższym czasie czekają mnie i męża badania genetyczne kariotypów. Dodatkowo mam wirusa hpv, jednak nie onkogennego. Przyjęłam w 2014 roku trzy szczepionki na ww. wirus. Cytologia z września wyszła dobrze. TSH (również z września)- 1,310 uIU/ml. Robione w pierwszej ciąży również wyszło w normie jak i FT3 i 4. Badanie kardiolipinowe w klasie IgG i IgM oraz P-ciała p/plemnikowe z końca lipca- ujemne. Czy wg doktora mam szansę na donoszenie kolejnej ciąży? Czy poronienia te mogły wynikać z krótkiego okresu między kolejnymi ciążami? Decyzja lekarza prowadzącego- odczekać 6 miesięcy z kolejnymi staraniami- czy wg. doktora słuszna? Czy zaleca doktor jakieś inne badania? Nadmienię, że mam 29 lat. W każdą z ciąż zachodziłam bez problemów. Nie mamy dzieci. Mąż ma 26 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2015, 20:52

    Rotenkopf, maja35, Zemraa, inessa, skabarka, november123, agnb6, benitka, latte, Martoszka, Elfik, mama Martynki, agatka196, kapturnica, LuckyMe, KOLCZU20, Mysia 15, agniesja, Matleena, Nuffeq, Drzwiona, Mrowka31, Katarzyna87, *Kejt*, Olka_29, sonia86, Blondik, Mona_M, Paulina27, Biedroneczka83, Paulina287, karolka22, Ania_84, potforzasta, Fretka85, Strażaczka90, Linka05, zwei_kresken, Lamama, Mama_Mai, Anuśka, LaRa, sylwia1985, Misi@, Kropek, livia30, Frelka, alicja123, Aska87, menka, beszka, maryf20, Paróweczka, agaguga, Izoleccc, momo1009, Kamilka, koala, Lianna, Fedra, MartaKD, monaaa85, STRZELEC, ewelinka2210, Czarnaa94, odrobinacheci, karmar, walkie talkie, Caroline, aisa, muszynka, wisienka, Tosieńka, MagSz, Lexi150, Beti25 lubią tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:19

      /  Zgłoś
    Czy wg doktora mam szansę na donoszenie kolejnej ciąży?
    Tak, taka szansa jest.
    Czy poronienia te mogły wynikać z krótkiego okresu między kolejnymi ciążami?
    Moim zdaniem nie ma to związku.
    Decyzja lekarza prowadzącego- odczekać 6 miesięcy z kolejnymi staraniami- czy wg. doktora słuszna?
    Ponieważ nie znam przyczyny takiej decyzji lekarza prowadzącego, trudno ocenić jej słuszność.
    Czy zaleca doktor jakieś inne badania?
    Warto zapewne wykonać badanie fragmentacji DNA plemników (metodą Tunel) i ewentualne inne badania – w zależności od wyników badań zleconych dotychczas (w tym kariotypów).
    Nadmienię, że mam 29 lat. W każdą z ciąż zachodziłam bez problemów. Nie mamy dzieci. Mąż ma 26 lat.
    Wiele informacji mogłoby przynieść genetyczne badanie materiału z poronienia. Czy było wykonywane w Pani przypadku?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ