X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Uciążliwe plamienia/krwawienia śródcykliczne

Uciążliwe plamienia/krwawienia śródcykliczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SuSie Koleżanka
    Postów: 45 35

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:03

      /  Zgłoś
    Panie doktorze, bardzo proszę o pomoc.
    Mam 27 lat, o pierwsze dziecko staramy się z mężem (31 lat) już 23. cykl, bez rezultatu. Cykle mam raczej regularne, trwają 29 dni. W każdym cyklu niestety obserwuję długotrwałe, rozpoczynające się już dwa-trzy dni po potwierdzonej ultrasonograficznie owulacji. Trwają aż do miesiączki, stopniowo się nasilając. Co mnie bardzo martwi, to także ich "forma". Z wyglądu i konsystencji przypominają powidła śliwkowe. Są gęste, bardzo ciemne (prawie czarne), zawierają jakby fragmenty tkanek (skrzepy, suche okruszki starej krwi podczas oddawania moczu), są raczej bezzapachowe i nie towarzyszą im inne objawy (typu ból). Luteina, którą przyjmuję w 2. fazie cyklu nie pomaga. Lekarz prowadzący zasugerował, że mogą być wynikiem "nieefektywnej owulacji" i mimo, że regularnie owuluję naprzemiennie z obu jajników, zapisał clostilbegyt 1x1 od 5. do 9dc, w cyklu w którym zastosowałam się do tego zalecenia plamienia pojawiły się nieco później, bo 25. dc, ale jednak nadal są. Dodatkowo od kilku cykli zauważyłam, że krew miesiączkowa jest jakby zmieszana ze śluzem, taka rozciągliwa z wielkimi skrzepami (?) Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy w przebiegu Hashimoto, przyjmuję euthyrox 88 i obecnie tsh jest na poziomie ok 1. (więc w normie dla starających się). Z zaleceń endokrynologa przyjmuję też metformax 500 w dawce 1/2 tabl. dwa x dziennie (po badaniu krzywej cukrowej i insulinowej z obciążeniem) O co może chodzić? Co warto w obecnej sytuacji zbadać? Jak dopomóc szczęściu? Bardzo proszę o podpowiedź.

    -Spragniona Macierzyństwa

    walkie talkie, Gosiacu, motylek000, Anatolka, Agi83, Veri, katarina7, aaagaaatka, iza776, mamatrojki80, She Wolf, Avensis, cherry_lady, tygrys73, Tulisia, Alisss, tulipanna, Katiana, koala, Domili lubią tę wiadomość

    "Nigdy nie wiesz, kiedy miłość przyjdzie.
    Oczywiście, nie można o niej za dużo myśleć, bo wtedy właśnie nie przyjdzie.
    Ale w końcu TO się stanie.
    I wtedy stanie się jasne, że warto było marzyć ... i CZEKAĆ."
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:04

      /  Zgłoś
    Lek Clostilbegyt może zwiększać ryzyko poronień i zmniejszać szanse na ciążę oraz jej utrzymanie u kobiet z występującą owulacją. Zalecałbym wykonanie profilu hormonalnego w celu wyjaśnienia przyczyny krwawienia w drugiej fazie cyklu. Warto, by rozważyła Pani także kompleksową diagnostykę innych ewentualnych przyczyn niepłodności – u Pani i Pani partnera.

    SuSie lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ