Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Uciążliwe plamienia/krwawienia śródcykliczne

Uciążliwe plamienia/krwawienia śródcykliczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SuSie Koleżanka
    Postów: 45 35

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:03

      /  Zgłoś
    Panie doktorze, bardzo proszę o pomoc.
    Mam 27 lat, o pierwsze dziecko staramy się z mężem (31 lat) już 23. cykl, bez rezultatu. Cykle mam raczej regularne, trwają 29 dni. W każdym cyklu niestety obserwuję długotrwałe, rozpoczynające się już dwa-trzy dni po potwierdzonej ultrasonograficznie owulacji. Trwają aż do miesiączki, stopniowo się nasilając. Co mnie bardzo martwi, to także ich "forma". Z wyglądu i konsystencji przypominają powidła śliwkowe. Są gęste, bardzo ciemne (prawie czarne), zawierają jakby fragmenty tkanek (skrzepy, suche okruszki starej krwi podczas oddawania moczu), są raczej bezzapachowe i nie towarzyszą im inne objawy (typu ból). Luteina, którą przyjmuję w 2. fazie cyklu nie pomaga. Lekarz prowadzący zasugerował, że mogą być wynikiem "nieefektywnej owulacji" i mimo, że regularnie owuluję naprzemiennie z obu jajników, zapisał clostilbegyt 1x1 od 5. do 9dc, w cyklu w którym zastosowałam się do tego zalecenia plamienia pojawiły się nieco później, bo 25. dc, ale jednak nadal są. Dodatkowo od kilku cykli zauważyłam, że krew miesiączkowa jest jakby zmieszana ze śluzem, taka rozciągliwa z wielkimi skrzepami (?) Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy w przebiegu Hashimoto, przyjmuję euthyrox 88 i obecnie tsh jest na poziomie ok 1. (więc w normie dla starających się). Z zaleceń endokrynologa przyjmuję też metformax 500 w dawce 1/2 tabl. dwa x dziennie (po badaniu krzywej cukrowej i insulinowej z obciążeniem) O co może chodzić? Co warto w obecnej sytuacji zbadać? Jak dopomóc szczęściu? Bardzo proszę o podpowiedź.

    -Spragniona Macierzyństwa

    walkie talkie, Gosiacu, motylek000, Anatolka, Agi83, Veri, katarina7, aaagaaatka, iza776, mamatrojki80, She Wolf, Avensis, cherry_lady, tygrys73, Tulisia, Alisss, tulipanna, Katiana, koala, Domili lubią tę wiadomość

    "Nigdy nie wiesz, kiedy miłość przyjdzie.
    Oczywiście, nie można o niej za dużo myśleć, bo wtedy właśnie nie przyjdzie.
    Ale w końcu TO się stanie.
    I wtedy stanie się jasne, że warto było marzyć ... i CZEKAĆ."
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:04

      /  Zgłoś
    Lek Clostilbegyt może zwiększać ryzyko poronień i zmniejszać szanse na ciążę oraz jej utrzymanie u kobiet z występującą owulacją. Zalecałbym wykonanie profilu hormonalnego w celu wyjaśnienia przyczyny krwawienia w drugiej fazie cyklu. Warto, by rozważyła Pani także kompleksową diagnostykę innych ewentualnych przyczyn niepłodności – u Pani i Pani partnera.

    SuSie lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ