X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Wodniak na jajowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 12:26

      /  Zgłoś
    Witam
    jakieś trzy tygodnie temu byłam w klinice niepłodności na wizycie kwalifikacyjnej do badania sono HSG. Podczas badania usg lekarz zobaczył jakiś cień obok prawego jajnika na jajowodzie. Powiedział, że MOŻE to być wodniak, który utrudnia zajście w ciążę.(trochę ponad rok temu dokładnie w tym samym miejscu miałam ciążę pozamaciczną, którą potraktowano w szpitalu metotrexatem i chyba wszystko wróciło do normy). Parę dni później już na badaniu sono HSG kontrast przeszedł przez prawy jajowód bez żadnych oporów natomiast lewy stawiał większy opór ale w końcu przeszło. Pan doktor nic nie wspomniał na temat wodniaka, chociaż przypomniałam, że podczas usg było coś widać. Moje pytanie brzmi:
    dlaczego lekarz powiedział, że MOŻE to być wodniak? w jaki inny sposób można to stwierdzić na 100% jeśli nie poprzez usg? I dlaczego podczas HSG nie wspomniał Pan dr o tym wodniaku.. czyżby go tam już nie było czy może sono HSG nie potrafi tego wykryć? I w ogóle to zastanawiam się czy umiejscowienie owego wodniaka i ciąży pozamacicznej może mieć jakiś związek..???
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 14:58

    Anatolka, Yousee, Natka098, tulipanna, Amus87, Madziara lubią tę wiadomość

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:13

      /  Zgłoś
    Z badania można wnioskować o podejrzeniu zrostów w lewym jajowodzie. Jeśli prawy jest częściowo zniszczony przez ciążę pozamaciczną, może być to przyczyną wystąpienia wodniaka, który praktycznie uniemożliwia zajście w ciąże z tego jajnika. Ultrasonograficzne badanie drożności jajowodów nie jest optymalne, by potwierdzić obecność wodniaków (mogą nie być one uwidocznione). Rekomendowałabym powtórzenie badania USG, proszę jednak pamiętać, że wodniaki mogą się w cyklu pojawiać i znikać. Najczęściej najbardziej wypełnione wodniaki widoczne są w okresie około owulacyjnym. Kolejnym badaniem, które być może pozwoli na dokładne zdiagnozowanie wodniaka jest HSG czy rentgenowskie HSG, a ostatecznie - laparoskopia. Można rozważyć nie podejmowanie obecnie działań ukierunkowanych na usunięcie wodniaka, licząc na uzyskanie ciąży z jajnika po stronie lewej. Innym rozwiązaniem, pewnie bardziej uzasadnionym, jest usunięcie zmienionego jajowodu, co potencjalnie zwiększa szanse zajścia w ciążę zarówno w wyniku naturalnych starań, jak i na drodze zabiegu in vitro.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ