X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności wyniki kariotypów a dalsze starania

wyniki kariotypów a dalsze starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 12:28

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze!
    Jestem po 3 ciążach obumarłych.Kolejno 8,6 i 9 tc. W dwóch uwidoczniono akcję serca.
    Po ostatnim poronieniu (13.01.2015) wykonałam badanie genetyczne z kosmówki-wyszedł zespół Turnera.Wizytę w poradni genetycznej mamy umówioną 1.04.2015 i prawdopodobnie wtedy zostaną nam zbadane kariotypy,jednak na wyniki oczekuję ok 8 tygodni.Moje pytanie brzmi: czy możemy od kolejnego cyklu rozpocząć starania ,czy lepiej byłoby się wstrzymać?Jeśli kariotypy wyjdą nieprawidłowe to przecież i tak leku na to nie dostaniemy,więc jaki sens wstrzymywać się ze staraniami?Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.Dodam,że mam 28 lat,a w ciążę zachodzę do 6 miesięcy.Histeroskopia nie wykazała nic oprócz macicy dwurożnej,cykle mam regularne.
    pozdrawiam

    Cigaretta, martika, Karmelek211, Gosia333, triss, Morwa, She Wolf, aaagaaatka, eM, Holly go, Selena, juwelka, nataliano, Agaata, michaela, antonella, paaulla84, Martoszka, Monika***, Ledy, Caroline, idka, klaudia1534, Anna255, taśta, Maud11, NIEPOKORNA, mb, lolicia, justa1234, Maciejka, benitka, Anatolka, zouza, truskavvkowa, Kicia;), strumyk, chomiczka, Izasze30, czekajka, hajka, freya, mamatrojki80, Elfik, Sabina, Katiana lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:41

      /  Zgłoś
    Diagnostyka genetyczna w opisanym przez Panią przypadku wydaje się uzasadniona. Na wyniki badań w niektórych laboratoriach, w tym w INVICTA, czeka się zazwyczaj ok. 2 tygodni. Jeśli nie chcą Państwo ryzykować kolejnymi poronieniami, zalecałbym wstrzymanie się czasowe ze staraniami. Nieprawidłowy wynik kariotypu jest wskazaniem do specjalistycznej diagnostyki PGD – umożliwia ona podanie pacjentce zarodków, które nie są obarczone wadami genetycznymi. Rozwiązania dla osób z zaburzeniami genetycznymi w zakresie pomocy medycznej zatem istnieją. Oczywiście poziom ryzyka związanego z utratą ciąży będzie też zależał od Pani rezerwy jajnikowej określonej na podstawie badania AMH i ew. oceny fragmentacji DNA plemników męża. Problem nawracających poronień jest złożony, wymaga szczegółowej oceny i doświadczenia w prowadzeniu leczenia tego typu zaburzeń. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ