X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności wyniki kariotypów a dalsze starania

wyniki kariotypów a dalsze starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 12:28

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze!
    Jestem po 3 ciążach obumarłych.Kolejno 8,6 i 9 tc. W dwóch uwidoczniono akcję serca.
    Po ostatnim poronieniu (13.01.2015) wykonałam badanie genetyczne z kosmówki-wyszedł zespół Turnera.Wizytę w poradni genetycznej mamy umówioną 1.04.2015 i prawdopodobnie wtedy zostaną nam zbadane kariotypy,jednak na wyniki oczekuję ok 8 tygodni.Moje pytanie brzmi: czy możemy od kolejnego cyklu rozpocząć starania ,czy lepiej byłoby się wstrzymać?Jeśli kariotypy wyjdą nieprawidłowe to przecież i tak leku na to nie dostaniemy,więc jaki sens wstrzymywać się ze staraniami?Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.Dodam,że mam 28 lat,a w ciążę zachodzę do 6 miesięcy.Histeroskopia nie wykazała nic oprócz macicy dwurożnej,cykle mam regularne.
    pozdrawiam

    Cigaretta, martika, Karmelek211, Gosia333, triss, Morwa, She Wolf, aaagaaatka, eM, Holly go, Selena, juwelka, nataliano, Agaata, michaela, antonella, paaulla84, Martoszka, Monika***, Ledy, Caroline, idka, klaudia1534, Anna255, taśta, Maud11, NIEPOKORNA, mb, lolicia, justa1234, Maciejka, benitka, Anatolka, zouza, truskavvkowa, Kicia;), strumyk, chomiczka, Izasze30, czekajka, hajka, freya, mamatrojki80, Elfik, Sabina, Katiana lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:41

      /  Zgłoś
    Diagnostyka genetyczna w opisanym przez Panią przypadku wydaje się uzasadniona. Na wyniki badań w niektórych laboratoriach, w tym w INVICTA, czeka się zazwyczaj ok. 2 tygodni. Jeśli nie chcą Państwo ryzykować kolejnymi poronieniami, zalecałbym wstrzymanie się czasowe ze staraniami. Nieprawidłowy wynik kariotypu jest wskazaniem do specjalistycznej diagnostyki PGD – umożliwia ona podanie pacjentce zarodków, które nie są obarczone wadami genetycznymi. Rozwiązania dla osób z zaburzeniami genetycznymi w zakresie pomocy medycznej zatem istnieją. Oczywiście poziom ryzyka związanego z utratą ciąży będzie też zależał od Pani rezerwy jajnikowej określonej na podstawie badania AMH i ew. oceny fragmentacji DNA plemników męża. Problem nawracających poronień jest złożony, wymaga szczegółowej oceny i doświadczenia w prowadzeniu leczenia tego typu zaburzeń. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ