X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności zła chromatyna plemnikowa- brak szans na potomstwo

zła chromatyna plemnikowa- brak szans na potomstwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 18:11

      /  Zgłoś
    Witam,
    po 2,5 roku bezowocnych starań udaliśmy się z mężem do kliniki, gdzie przeszliśmy cykl badań i to co otrzymaliśmy zburzyło nasz świat- nie mamy szans na potomstwo:( .

    Ja miałam wykonywane badania:
    ACA, ATA, WIT D, Helicobacter pylori IgG, AMH, drożność jajowodów. Wszystkie badania wyszły pomyślnie, jajowody drożne, jedynie AMH mam na poziomie 1,0 ng/ml (norma 1,4- 8,0)- wynik może być zaniżony, gdyż miałam usuniętą z jajnika torbiel endometrialną 35 mm.

    Wyniki męża:

    badanie ogólne - w normie, bez zastrzeżeń

    Test MAR IgG po 3 min. 97% plemników wykazujących reakcję, po 10 min. 100%

    Test " Swim up"
    - koncentracja plemników:
    pocz. 15mln/ml; po 60 min. 1,8 mln/ml
    - odsetek migracji plemników : 12,0 %
    - ruchliwość ogólna:
    pocz. 70%; po 60 min. 99%
    - ruch postępowy:
    pocz. 54%; po 60 min.95%
    - ruch niepostępowy:
    pocz. 16%; po 60 min. 4%
    brak ruchu:
    pocz. 30 %; po 60 min. 1%

    CHROMATYNA PLEMNIKOWA:
    - DFI: 40%
    - plemniki o dobrej integralności- 52%
    - plemniki i średniej intefralności - 8%

    TEST WIĄZANIA Z KWASEM HIALURONOWYM
    - ruchliwość całkowita- 70%
    - plemniki związane z hialuronianem- 36 %
    - plemniki nie reagujące z hialuronianem- 64%

    Podczas wizyty w klinice dowiedzieliśmy się, że nie ma żadnych szans na dziecko nawet przy In vitro :(.

    Wiem, że chromatyna jest tu kluczowa, że przeciwciała da się "obejść" tylko zastanawia mnie czy można (rzeczywiście) poprawić jakość chromatyny.

    Badania robione były po wakacjach, było dużo opalania, mąż był przeziębiony, a poza ty pracuje przy serwerach.
    Teraz zmieniliśmy tryb życia:
    - więcej ruchu
    - luźna bielizna
    - wykluczenie ciepłych kąpieli
    - suplementacja: wit. C, kwas foliowy, żeń szeń
    - spożywanie dużej ilości "antyoksydantów" pomarańcze, granaty itp.
    - mąż nigdy nie palił papierosów.

    Czy mamy jakieś szanse?

    justa1234, kasiakasia11, magic1, Macierzanka:), kapturnica, Anatolka, Milady, Caroline, tulipanna, Pełnia, Ballerina, świeżnka, Natka098, taśta, Ania_84, Mimbla, Karolucha lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:00

      /  Zgłoś
    Trudno mi jest jednoznacznie odnieść się do diagnozy, którą Pani przedstawiono, bez możliwości spotkania i przeanalizowania wszystkich aspektów Państwa sytuacji. Nie mam też informacji o Pani wieku. Na podstawie Pani opisu można wnioskować, że zastosowanie separacji plemników oraz zapłodnienia pozaustrojowego daje szanse na uzyskanie prawidłowej ciąży. Rokowania są uzależnione od Pani wieku - można szacować, że wynoszą od 30 do kilku procent.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ