X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem 7 lat starań cud czy invitro? co jeszcze zrobić?

7 lat starań cud czy invitro? co jeszcze zrobić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 16:27

      /  Zgłoś
    Leczę się od 7 lat z powodu niepłodności pierwotnej. Tarczyca wyrównana TSH ok 1 jednostek, biorę też parlodel, prolaktyna wyrównana od 3 lat. Innych problemów zdrowotnych nie mam, endometrioza wykluczona, wysoka rezerwa jajnikowa, owulacja pojawia się obserwacje na USG, usunięte polipy z szyjki macicy( histeroskopia operacyjna) usunięte też zrosty przy ujściu maciccznym jajowodu. Prawy jajowód drożny , badanie sonoHSG potwierdziło drożność jednego jajowodu. Nie przechodziłam operacji , brak innych schorzeń. Badanie nasienia męża jest dobre. Badanie na przeciwciała na plemniki, ujemne. Lekarz ocenił że nie ma podowód do robienia laparoskopii. Przez kilka miesięcy byłam stymulowana lekiem Clostilbegyt, progesteron w drugiej fazie cyklu wysoki nawet bez leków. Moje pytanie brzmi....czy jest jeszcze jakies badanie, które mogłabym zrobić żeby wykluczyć jeszcze jakąś ewentualność, czy liczyć na cud, albo starac się o procedurę In vitro, mam 34 lata. Dziękuję

    Dysia, Iwka, bąbel, C, mihito, aszka, MoBo, rebe, Beata.D, mkl, hipisiątko, Beebs, mala86, Saramago, ania14, klina, 25staraczka25, MiSia :), kkisia, JABUSKO, Maciejka, Sylwia33, Martynika, Nanatasza, kookana1987, Robotka1, dżona, iwanka, Aghia, Milady, Cigaretta, justa1234, dodinka lubią tę wiadomość

    Karolina
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:20

      /  Zgłoś
    Proponuję wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL) oraz testu hialuronowego nasienia, a przede wszystkim wykonanie testu pod kątem wrogości śluzu szyjkowego.
    W przypadku, gdy wyniki fragmentacji DNA i testu hialuronowego są prawidłowe, a występuje wrogość śluzu, zalecane jest wykonanie 3-4 inseminacji.
    Jeżeli któryś z wyżej wymienionych wyników nasienia jest nieprawidłowy i jeżeli nie stwierdza się wrogości śluzu, po 2 latach starań i leczenia zalecane jest zapłodnienie pozaustrojowe.
    Osoby z historią leczenia taką jak Pani mogą ubiegać się o udział w rządowym programie leczenia niepłodności i skorzystać z bezpłatnych zabiegów in vitro.

    Nanatasza, Eniula, Nina86 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ