Forum > Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem > badanie przed kwalifikacją do programu rządowego
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej

badanie przed kwalifikacją do programu rządowego

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

taśta
Ekspertka
191

Wysłany: 23 lutego 2015, 22:21
(21) | Zgłoś
witam,
planujemy z mężem podejść do in vitro z programu rządowego w Inviccie we Wrocławiu i mam pytanie jakie wyniki badań wymagane są przez klinikę na pierwszą wizytę?

O ciąże staramy się od 5 lat. Ja 32 lata, mąż 31. Jestem po ciąży biochemicznej (rok temu) i poronieniu 8tc (puste jajo płodowe). Moje wyniki i ocena ginekologa jest ok za to czynnik męski- 0% prawidłowych plemników i oligoasthenoteratozoospermia (badanie usg ok, prolaktyna, testosteron, tsh, fsh, lh- wszystko w normie).

Jakie wymagania odnośnie badań ma Invicta żeby można było rozpocząć procedurę in vitro z MZ?

Dziękuję i pozdrawiam

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 marca 2015, 09:08

freya, Tova33, Anatolka, Lexi150, dDana, Ania1986, Anuszka, kasiulek1201, agniesia2569, Elmirka, Nadira, mik82, fi0lka, monik, Maciejka, Agnieszka_A., walkie talkie, margo001, gabi544, urocza, gaga lubią tę wiadomość

po 6 latach starań 1 IUI czerwiec 2015 <3
powrót po rodzeństwo-
IUI 18.10.2018 :(
IUI 11.2018 odwołana
IUI 12.12.2018 odwołana

35 lat

Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 11 marca 2015, 09:37
(1) | Zgłoś
Przed kwalifikacją Pani powinna wykonać badanie AMH, umożlwiające ocenę rezerwy jajnikowej, a Pani mąż - badanie nasienia metodą komputerową. Istotne jest również zgromadzenie dokumentacji z dotychczasowego leczenia.
Okres leczenia powinien wynosić min. 12 miesięcy przy liczbie plemników poniżej 3 mln/ml lub min. 24 miesiące przy liczbie plemników między 3 a 15 mln/ml. Jeżeli liczba plemników jest zdecydowanie niższa niż 3 mln/ml być może przeprowadzenie kwalifikacji z tytułu czynnika męskiego będzie można przyspieszyć.
Przed zabiegiem in vitro zalecałbym w Państwa przypadku (choć nie jest to obowiązkowe) wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL), badanie pod kątem mukowiscydozy i AZF, a także badanie kariotypów Pani i męża. Obecnie istnieje możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji w Klinice we Wrocławiu, więc serdecznie zapraszam.

Anatolka lubi tę wiadomość

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)