Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem badanie przed kwalifikacją do programu rządowego

badanie przed kwalifikacją do programu rządowego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • taśta Autorytet
  Postów: 258 194

  Wysłany: 23 lutego 2015, 22:21

    /  Zgłoś
  witam,
  planujemy z mężem podejść do in vitro z programu rządowego w Inviccie we Wrocławiu i mam pytanie jakie wyniki badań wymagane są przez klinikę na pierwszą wizytę?

  O ciąże staramy się od 5 lat. Ja 32 lata, mąż 31. Jestem po ciąży biochemicznej (rok temu) i poronieniu 8tc (puste jajo płodowe). Moje wyniki i ocena ginekologa jest ok za to czynnik męski- 0% prawidłowych plemników i oligoasthenoteratozoospermia (badanie usg ok, prolaktyna, testosteron, tsh, fsh, lh- wszystko w normie).

  Jakie wymagania odnośnie badań ma Invicta żeby można było rozpocząć procedurę in vitro z MZ?

  Dziękuję i pozdrawiam

  Wiadomość wyedytowana przez autora 8 marca 2015, 09:08

  freya, Tova33, Anatolka, Lexi150, dDana, Ania1986, Anuszka, kasiulek1201, agniesia2569, Elmirka, Nadira, mik82, fi0lka, monik, Maciejka, Agnieszka_A., walkie talkie, margo001, gabi544, urocza, gaga lubią tę wiadomość

  po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3
  powrót po rodzeństwo-
  IUI 18.10.2018 :(
  IUI 11.2018 odwołana
  IUI 12.12.2018 odwołana
  ja- niby ok, mąż- bardzo słabe nasienie
  35 lat
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 11 marca 2015, 09:37

    /  Zgłoś
  Przed kwalifikacją Pani powinna wykonać badanie AMH, umożlwiające ocenę rezerwy jajnikowej, a Pani mąż - badanie nasienia metodą komputerową. Istotne jest również zgromadzenie dokumentacji z dotychczasowego leczenia.
  Okres leczenia powinien wynosić min. 12 miesięcy przy liczbie plemników poniżej 3 mln/ml lub min. 24 miesiące przy liczbie plemników między 3 a 15 mln/ml. Jeżeli liczba plemników jest zdecydowanie niższa niż 3 mln/ml być może przeprowadzenie kwalifikacji z tytułu czynnika męskiego będzie można przyspieszyć.
  Przed zabiegiem in vitro zalecałbym w Państwa przypadku (choć nie jest to obowiązkowe) wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL), badanie pod kątem mukowiscydozy i AZF, a także badanie kariotypów Pani i męża. Obecnie istnieje możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji w Klinice we Wrocławiu, więc serdecznie zapraszam.

  Anatolka lubi tę wiadomość

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)