Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Czy ekspert doradza zgodnie z medycyna oparta na dowodach?

Czy ekspert doradza zgodnie z medycyna oparta na dowodach?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • brenya77 Autorytet
  Postów: 973 456

  Wysłany: 10 października 2018, 18:34

    /  Zgłoś
  Uprzejmie chcialam zapytac, czy wypowiedzi pani ekspert to rzetelna wiedza lekarska zgodna z tzw. "medycyna oparta na dowodach", czy opinia lekarza, pracownika jednej z klinik leczenia nieplodnosci?
  Przeczytalam wypowiedzi dotyczace immunologii, oraz badania kurczliwosci macicy i mam szczere watpliwosci, czy nie mamy do czynienia z proba naganiania klientek klinikom leczenie nieplodnosci. Zgodnie z opinia wielu towarzystw ginekologicznych, oraz Cohrane reviews, tzw. immunologia w leczeniu nieplodnosci nie jest udowodniona naukowo i nie jest zgodna z medycyna oparta na dowodach. Tudziez, nie slyszalam o badaniach naukowych nt wypychania zarodkow z macicy, a wszystkie procedury dot. kurczliwosci macicy nie maja poparcia w badaniach. Czyzby pani doktor wpisywala sie w trend zerowania na pacjentkach leczacych sie na nieplodnosc - i naklania je do wydawania dziesiatek tysiecy zlotych na leczenie tzw. immunologii, podawania Atosibanu za kolejny tysiac itp.
  Bardzo ciekawa jestem i bede wdzieczna za odpowiedz, co wypowiedzi pani doktor maja wspolnego z medycyna oparta na dowodach.

  Fuma Foch, Ayrin, Bea77_2, Anuśla, krukaniaa lubią tę wiadomość

  5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
  1 x naturalna cb
  Diagnoza: Wiek
 • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

  Wysłany: 24 października 2018, 08:52

    /  Zgłoś
  Nie wiem, o jakiej pani doktor jest mowa. W naszej Klinice nie wykonuje się badania kurczliwości macicy, ani nie podaje Atosibanu. A jeżeli mowa o immunologii. Od lat wiadomo, jaki wpływ na ciążę ma zespół antyfosfolipidowy, nieprawidłowe stężenie komórek NK lub mutacja genu MTHFR. Mam sporo zakończonych z sukcesem ciąż po włączeniu leczenia immunologicznego. Naszym standardem jest proponowanie badań immunologicznych po 2 nieudanych transferach lub po 2 poronieniach. Ale nikt nikogo do niczego nie zmusza, ani na nikim nie żeruje.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)