X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Endometrioza a wysokie AMH

Endometrioza a wysokie AMH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • barbarka Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 15:46

      /  Zgłoś
    Witam!
    Mam zdiagnozowaną endometrioze (po biopsji). Od 3 lat po usunięciu guzów endometrizalnych w jelicie grubym cały czas bez przerwy jestem na Cerazette. Odebrałam teraz wynik AMH, który wynosi 14. Czy to dobry wynik przy endometriozie i jedzeniu hormonów przez tak długi czas? FSH mam w normie.

    Lili, babyonline, ewa13, Martuś86 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:23

      /  Zgłoś
    Interpretacja wyniku istotnie zależy od jednostek, w których przedstawiony był wynik. W przypadku moli, jest on prawidłowy, w przypadku nanogramów - może on wskazywać na zespół policystycznych jajników PCO lub istnienie mutacji w receptorze AMH.
    Tabletki antykoncepcyjne chroniły Panią przed niszczącym działaniem endometriozy.
    W przypadku starań o ciążę, zalecane byłoby przeprowadzenie wszystkich podstawowych badań i w zależności od ich wyniku podjęcie decyzji o naturalnych lub wspomaganych staraniach (u pacjentek z endometriozą istnieje wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego).

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ