X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Endometrioza, niedrożność jajowodów, 3 nieudane transfery

Endometrioza, niedrożność jajowodów, 3 nieudane transfery

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • moniqa1207 Nowa
    Postów: 2 16

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 20:43

      /  Zgłoś
    Dzień dobry Panie Profesorze proszę o poradę. Mam 30 lat, AMH 3,19, TSH w normie. Staram się z mężem o dziecko od niemal 3 lat. We wrześniu ubiegłego roku zostaliśmy zakwalifikowani do rządowego programu in vitro. Mam za sobą dwie nieudane próby (3 transfery). Mimo dość wysokiego AMH słabo reaguję na stymulację, przy poprzednim podejściu mimo wysokich dawek leków (menopur 225j na poczatku stymulacji do 300j)udało się uzyskać tylko 5 małych komórek (z czego otrzymałam jeden zarodek 4BA). Zarodek się przyjął BHCG w 7dpt wynosiła 51, w 9dpt 159 niestety 12dpt spadła do 0,19. Mam niedrożność jajowodów potwierdzona w czasie histeroskopii i laparoskopii torbieli jajnika (marzec 2014)oraz endometriozę. Nasienie męża jest bardzo dobre. W czerwcu podchodzimy do ostatniej próby w programie. Proszę o informację jakie badania powinniśmy wykonać aby zwiększyć szanse na ciąże. Obecnie przyjmuję wg. zaleceń lekarza DHEA eljot, wit. D3, kwas foliowy, olej lniany. Czy wskazane są badania NK (natural killers) lub inne badania ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2015, 22:48

    aszka, shooa, Anatolka, Beata.D, freya, Linka05, LuckyMe, sonia86, Tosia 1981, salamandra, mrth666, Elmirka, sylwiaśta159, Flamenca, orchidea89, Niuta lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:30

      /  Zgłoś
    Nie jestem przekonany do zasadności zastosowania DHEA eljot w Pani przypadku. Po konsultacji, być może istotne byłoby wykonanie badania poziomu DHEAS, odstawienie leku, a następnie ponowne wykonanie badania DHEAS po ok. 2 tygodniach. Na tej podstawie może zostać podjęta decyzja o indywidualizacji stymulacji w Pani przypadku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ