Forum > Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem > Endometrioza, niedrożność jajowodów, 3 nieudane transfery
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej

Endometrioza, niedrożność jajowodów, 3 nieudane transfery

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

moniqa1207
Nowa
Postów: 2
16

Wysłany: 28 kwietnia 2015, 20:43
(16) | Zgłoś
Dzień dobry Panie Profesorze proszę o poradę. Mam 30 lat, AMH 3,19, TSH w normie. Staram się z mężem o dziecko od niemal 3 lat. We wrześniu ubiegłego roku zostaliśmy zakwalifikowani do rządowego programu in vitro. Mam za sobą dwie nieudane próby (3 transfery). Mimo dość wysokiego AMH słabo reaguję na stymulację, przy poprzednim podejściu mimo wysokich dawek leków (menopur 225j na poczatku stymulacji do 300j)udało się uzyskać tylko 5 małych komórek (z czego otrzymałam jeden zarodek 4BA). Zarodek się przyjął BHCG w 7dpt wynosiła 51, w 9dpt 159 niestety 12dpt spadła do 0,19. Mam niedrożność jajowodów potwierdzona w czasie histeroskopii i laparoskopii torbieli jajnika (marzec 2014)oraz endometriozę. Nasienie męża jest bardzo dobre. W czerwcu podchodzimy do ostatniej próby w programie. Proszę o informację jakie badania powinniśmy wykonać aby zwiększyć szanse na ciąże. Obecnie przyjmuję wg. zaleceń lekarza DHEA eljot, wit. D3, kwas foliowy, olej lniany. Czy wskazane są badania NK (natural killers) lub inne badania ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Wiadomość wyedytowana przez autora 11 maja 2015, 22:48

aszka, shooa, Anatolka, Beata.D, freya, Linka05, LuckyMe, sonia86, Tosia 1981, salamandra, mrth666, Elmirka, sylwiaśta159, Flamenca, orchidea89, Niuta lubią tę wiadomość


Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 14 maja 2015, 08:30
(0) | Zgłoś
Nie jestem przekonany do zasadności zastosowania DHEA eljot w Pani przypadku. Po konsultacji, być może istotne byłoby wykonanie badania poziomu DHEAS, odstawienie leku, a następnie ponowne wykonanie badania DHEAS po ok. 2 tygodniach. Na tej podstawie może zostać podjęta decyzja o indywidualizacji stymulacji w Pani przypadku.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)