X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem in vitro, interpretacja, możliwości

in vitro, interpretacja, możliwości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agusiec79 Nowa
    Postów: 2 20

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:58

      /  Zgłoś
    Panie Dr długo staramy się o dziecko. Mam 35 lat, 4 lata temu poroniłam w 8 tc. Staramy się o dziecko, ale ciągle pojawiają się jakieś problemy. Mąż miał dobre wyniki nasienia, ale ostatnio powtórzone i wyglądają chyba niezbyt: objętość 3,3ml, koncentracja 8,4mln/ml (norma >=15), ruch postępowy 36% (>=32%), ruch w miejscu 16%, ruch całkowity 52% (>=40%), brak ruchu 48%, o prawidłowej budowie 2% (>=4%), nieprawidłowe główki 77%, nieprawidłowe wstawki 19%, nieprawidłowe witki 1%. Rok temu laparoskopia, usunięcie torbieli czekoladowej (lewy jajnik szczątkowy), niepłodność wtórna, endometrioza, jajowody drożne. AMH 0,3 ng/ml. Obecnie TSH 1,36 ulU/ml (Euthyrox 37,50 mg), PRL 10,25 ng/ml (Bromergon 1,25 mg). Jesteśmy zdecydowani na in vitro i jesteśmy po wstępnej wizycie. Zrobiliśmy zlecone badania, ale pojawił się kolejny problem w moich posiewach są bakterie Staphylococcus species, Enterococcus fecalis. Przeleczono mnie 5dni Zinnat, Ciprinol, Mycosyst. Posiewy powtórzone i nadal to samo. W dodatku 2 cykl z rzędu nie mam owulacji i w zdrowym prawym jajniku pojawiły się 2 torbiele (17mm i 21mm), niewiadomo czy czynnościowe czy endometrialne. Dostałam po 1 op Orgametril 2x1 tabl bez przerwy i Marvelon 1x1 od 1 dc. Panie Dr proszę powiedzieć co możemy dalej zrobić, by w efekcie końcowym mieć swoje maleństwo

    Beata.D, freya, madzialenka84, pigi, Niuta, shooa, Betti83, kapturnica lubią tę wiadomość

    agusiec79
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:30

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, rekomendowałbym przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki (również męża), a także szczegółową ocenę torbieli. Na podstawie wyników badań będzie można zaplanować najbardziej efektywne leczenie. Sugerowałbym również unikanie zabiegów operacyjnych, jeśli Pani sytuacja poważnie nie zagraża Pani życiu czy zdrowiu. Pani rezerwa jajnikowa może być obniżona ze względu na endometriozę i wykonane operacje. Zapłodnienie pozaustrojowe może faktycznie zwiększyć rokowania na ciążę, decyzję taką powinno jednak poprzedzać wykonanie badań, konsultacja i kwalifikacja lekarska.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ