Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem in vitro, interpretacja, możliwości

in vitro, interpretacja, możliwości

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • agusiec79 Nowa
  Postów: 2 20

  Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:58

    /  Zgłoś
  Panie Dr długo staramy się o dziecko. Mam 35 lat, 4 lata temu poroniłam w 8 tc. Staramy się o dziecko, ale ciągle pojawiają się jakieś problemy. Mąż miał dobre wyniki nasienia, ale ostatnio powtórzone i wyglądają chyba niezbyt: objętość 3,3ml, koncentracja 8,4mln/ml (norma >=15), ruch postępowy 36% (>=32%), ruch w miejscu 16%, ruch całkowity 52% (>=40%), brak ruchu 48%, o prawidłowej budowie 2% (>=4%), nieprawidłowe główki 77%, nieprawidłowe wstawki 19%, nieprawidłowe witki 1%. Rok temu laparoskopia, usunięcie torbieli czekoladowej (lewy jajnik szczątkowy), niepłodność wtórna, endometrioza, jajowody drożne. AMH 0,3 ng/ml. Obecnie TSH 1,36 ulU/ml (Euthyrox 37,50 mg), PRL 10,25 ng/ml (Bromergon 1,25 mg). Jesteśmy zdecydowani na in vitro i jesteśmy po wstępnej wizycie. Zrobiliśmy zlecone badania, ale pojawił się kolejny problem w moich posiewach są bakterie Staphylococcus species, Enterococcus fecalis. Przeleczono mnie 5dni Zinnat, Ciprinol, Mycosyst. Posiewy powtórzone i nadal to samo. W dodatku 2 cykl z rzędu nie mam owulacji i w zdrowym prawym jajniku pojawiły się 2 torbiele (17mm i 21mm), niewiadomo czy czynnościowe czy endometrialne. Dostałam po 1 op Orgametril 2x1 tabl bez przerwy i Marvelon 1x1 od 1 dc. Panie Dr proszę powiedzieć co możemy dalej zrobić, by w efekcie końcowym mieć swoje maleństwo

  Beata.D, freya, madzialenka84, pigi, Niuta, shooa, Betti83, kapturnica lubią tę wiadomość

  agusiec79
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 14 maja 2015, 08:30

    /  Zgłoś
  Szanowna Pani, rekomendowałbym przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki (również męża), a także szczegółową ocenę torbieli. Na podstawie wyników badań będzie można zaplanować najbardziej efektywne leczenie. Sugerowałbym również unikanie zabiegów operacyjnych, jeśli Pani sytuacja poważnie nie zagraża Pani życiu czy zdrowiu. Pani rezerwa jajnikowa może być obniżona ze względu na endometriozę i wykonane operacje. Zapłodnienie pozaustrojowe może faktycznie zwiększyć rokowania na ciążę, decyzję taką powinno jednak poprzedzać wykonanie badań, konsultacja i kwalifikacja lekarska.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)