Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem in vitro, interpretacja, możliwości

in vitro, interpretacja, możliwości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agusiec79 Nowa
    Postów: 2 20

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:58

      /  Zgłoś
    Panie Dr długo staramy się o dziecko. Mam 35 lat, 4 lata temu poroniłam w 8 tc. Staramy się o dziecko, ale ciągle pojawiają się jakieś problemy. Mąż miał dobre wyniki nasienia, ale ostatnio powtórzone i wyglądają chyba niezbyt: objętość 3,3ml, koncentracja 8,4mln/ml (norma >=15), ruch postępowy 36% (>=32%), ruch w miejscu 16%, ruch całkowity 52% (>=40%), brak ruchu 48%, o prawidłowej budowie 2% (>=4%), nieprawidłowe główki 77%, nieprawidłowe wstawki 19%, nieprawidłowe witki 1%. Rok temu laparoskopia, usunięcie torbieli czekoladowej (lewy jajnik szczątkowy), niepłodność wtórna, endometrioza, jajowody drożne. AMH 0,3 ng/ml. Obecnie TSH 1,36 ulU/ml (Euthyrox 37,50 mg), PRL 10,25 ng/ml (Bromergon 1,25 mg). Jesteśmy zdecydowani na in vitro i jesteśmy po wstępnej wizycie. Zrobiliśmy zlecone badania, ale pojawił się kolejny problem w moich posiewach są bakterie Staphylococcus species, Enterococcus fecalis. Przeleczono mnie 5dni Zinnat, Ciprinol, Mycosyst. Posiewy powtórzone i nadal to samo. W dodatku 2 cykl z rzędu nie mam owulacji i w zdrowym prawym jajniku pojawiły się 2 torbiele (17mm i 21mm), niewiadomo czy czynnościowe czy endometrialne. Dostałam po 1 op Orgametril 2x1 tabl bez przerwy i Marvelon 1x1 od 1 dc. Panie Dr proszę powiedzieć co możemy dalej zrobić, by w efekcie końcowym mieć swoje maleństwo

    Beata.D, freya, madzialenka84, pigi, Niuta, shooa, Betti83, kapturnica lubią tę wiadomość

    agusiec79
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:30

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, rekomendowałbym przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki (również męża), a także szczegółową ocenę torbieli. Na podstawie wyników badań będzie można zaplanować najbardziej efektywne leczenie. Sugerowałbym również unikanie zabiegów operacyjnych, jeśli Pani sytuacja poważnie nie zagraża Pani życiu czy zdrowiu. Pani rezerwa jajnikowa może być obniżona ze względu na endometriozę i wykonane operacje. Zapłodnienie pozaustrojowe może faktycznie zwiększyć rokowania na ciążę, decyzję taką powinno jednak poprzedzać wykonanie badań, konsultacja i kwalifikacja lekarska.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ