invitro

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • madzia1974r Nowa
  Postów: 1 18

  Wysłany: 23 grudnia 2014, 14:53

    /  Zgłoś
  Witam Panie doktorze . To bylo moje 2 invitro niestety pierwsze zakonczylo sie poronieniem , bylo robione za granica. Tym razem sprobowalismy w Polsce nie bede wymieniac kliniki. Proces jaki nastapilo invitro bardzo mnie zadziwi to znaczy nie zrobiono mi cytologi, nie zrobino mi ph macicy ani badan ginekologicznych , nie zroniono mi histeroskopi gdzie po pierwszej nie udanej probie jest obowiazkowe , nie podano mi tabletek antykoncepcyjnych na wyciszenie jajnikow.
  Na pierszej wizycie ktore mialam 28listopada w 5 dniu mojego cyklu zrobiono mi badanie krwi na HCV HIV chlamedie badana nasieniea partnera oraz grupy krwi oraz stwierdzono u mnie tarczyce. Podano mi euthyrox n75 ,vigantoletten encorton i menopur i kazano wrocic 5 grudnia na usg. Po powrocie na ustalana date czyli po 8 dniach stwierdzono ze tarczyca ustapila i ze mieszcze sie w normie i jeszcze pare dni brania menapurow i 9 grudnia mialam pierwszy zabieg pobrania pecherzykow. Podczas drugiegoo zabiego inplantacji zarodkow lekarz powiedzial podczs gdy lezalam na stole zabiegowym ze powinnam udac sie jak najszybciej na cytologie. Mam pytanie czy jest mozliwe invitro w Polsce bez podstawowych badan czy po prostu bylo to nacigniecie na kase? i czy Dokora zdaniem proces invitro nastapil w sposob prawidlowy?

  Wiadomość wyedytowana przez autora 24 grudnia 2014, 20:23

  Elfik, Milady, Madzia82, Agi83, Beata.D, kapturnica, ewelinka2210, Pola Irene, Tosia 1981, justa1234, gretka, Arwena, Blondik, freya, Caroline, Giussta, rybka, bea lubią tę wiadomość

  niezgodnosci przy invitro
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10

    /  Zgłoś
  Badanie cytologiczne nie jest elementem diagnostyki niepłodności. W zależności od kraju nadzór nad profilaktyką raka szyjki macicy zależy od kas chorych lub ginekologa pierwszego kontaktu, a czasami jest po stronie pacjenta. Nie wiem, z jakiego powodu rozpoczęto stymulację od 5 dnia cyklu, jednak każdy ośrodek ma swoje metody leczenia i trudno bez szczegółowej dokumentacji je oceniać. Przed kolejną próbą zapłodnienia pozaustrojowego zalecałbym konsultację i szczegółową analizę wszystkich etapów poprzednich procedur w celu ustalenia ewentualnych przyczyn niepowodzenia.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)