X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Mutacja w genie MTHFR C/T i A/C a ciaża

Mutacja w genie MTHFR C/T i A/C a ciaża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marta84 Nowa
    Postów: 3 11

    Wysłany: 24 lutego 2015, 00:38

      /  Zgłoś
    Miałam ostatnio zrobione badania kariotyp +niepłodność żeńska.Wynik:stwierdzono wzrost ryzyka wystapnienia hiperhomocysteinemii (15-30umol/l) stwierdzono nosicielstwo genotypu C/T polimorfizmu C677T oraz A/C A1298C.Proszę mi powiedzieć czy z takimi wynikami mam szansę na zajśćie w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka?Dodam że razem z mężem staramy się o dziecko od 6 lat,jesteśmy po jednej próbie inseminacji i po jednym in vitro (nie udane).Proszę o odpowiedż.Pozdrawiam serdecznie.Marta.

    solania, wisienka, walkie talkie, Anna255, Zireael, Mimbla, zoe31, jupiter, freya, hajka, kaloryferka lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:38

      /  Zgłoś
    Tak – ma Pani szansę a urodzenie zdrowego dziecka. Nawet przy zwiększonym ryzyku poronień, przy prawidłowej suplementacji, Pani szanse nie powinny się różnić znacząco od szans osób bez mutacji. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu pierwsza wizyta jest bezpłatna.

    Anna255 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ