Walentynki w OvuFriend!

Aktywuj abonament OvuFriend od dziś do 21 lutego a otrzymasz od nas prezent:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie!

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie!

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie!


Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend, w niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 21.02.2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
Forum > Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem > Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę

Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Tilka
Ekspertka
Postów: 163
270

Wysłany: 29 grudnia 2014, 21:06
(18) | Zgłoś
Witam,
mam stwierdzoną (laparoskopia) endometriozę 1 stopnia, niedrożność jajowodów (przy laparoskopi nie udało się udrożnić, po 2,5 miesiąca przy badaniu HSG udało się siłą przecisnąć kontrast w lewym jajowodzie ale ani lekarz wykonujący badanie ani "mój" nie dali większych szans na naturalne zapłodnienie, nie chcieli się podjąć inseminacji gdyż uważali, że nie ma to sensu). Czy wypis z rozpoznaniem ze szpitala, wynik badań HSG i 7 miesięczna dokumentacja od ginekologa wystarczy do ubiegania się o refundację? dodam , że staramy się z mężem o dziecko od 2 lat, od 6 nie zabezpieczamy się. Nie mam wcześniejszej dokumentacji gdyż trafiałam na ginekologów, którzy uważali, że mam jeszcze czas na zajście w ciążę i na razie nie ma się czym martwić. Teoretycznie mam możliwość udokumentowania 4 miesiące więcej, że byłam pod opieką lekarza, który leczył mnie clostilbegytem, duphastonem i metforminą jednak mam problemy z uzyskaniem kopi dokumentów - lekarz się obraził, że zmieniłam go na innego i robi wszystko aby utrudnić mi dostęp do tych dokumentów (wizyty prywatne).

justa1234, Morwa, urocza, Elmirka, barbarka, tulipanna, kapturnica, my dream, Blondik, magic1, Eva82, Giussta, zonaboba, Anatolka, anusiakt, ComeToMeBaby, fablous, PERELKA175 lubią tę wiadomość

Obustronna niedrożność, endometrioza, PCOS, teratozoospermia
01.04.2015 - I IVF punkcja 03.04.2015 transfer 4A :( 06.05.2015 transfer 4BB :(
18.09.2015 II IVF punkcja 10.11.2015 transfer 2x 4AA 7dpt 161,1 9dpt 610,80 13dpt 4442,00 mIU/ml :D

Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10
(0) | Zgłoś
Brakuje mi informacji o Pani wieku, który jest jednym z czynników kwalifikujących do procedury in vitro. Nie jestem też w stanie odpowiedzieć na Pani pytania bez pełnego opisu badania HSG. W zależności od zawartości można rozważyć kwalifikację do programu rządowego lub przeprowadzenie kolejnego badania drożności. W przypadku niedrożnych jajowodów nie jest wymagane udokumentowanie rocznego okresu leczenia.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)