Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja

Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Tilka Ekspertka
  Postów: 163 270

  Wysłany: 29 grudnia 2014, 21:06

    /  Zgłoś
  Witam,
  mam stwierdzoną (laparoskopia) endometriozę 1 stopnia, niedrożność jajowodów (przy laparoskopi nie udało się udrożnić, po 2,5 miesiąca przy badaniu HSG udało się siłą przecisnąć kontrast w lewym jajowodzie ale ani lekarz wykonujący badanie ani "mój" nie dali większych szans na naturalne zapłodnienie, nie chcieli się podjąć inseminacji gdyż uważali, że nie ma to sensu). Czy wypis z rozpoznaniem ze szpitala, wynik badań HSG i 7 miesięczna dokumentacja od ginekologa wystarczy do ubiegania się o refundację? dodam , że staramy się z mężem o dziecko od 2 lat, od 6 nie zabezpieczamy się. Nie mam wcześniejszej dokumentacji gdyż trafiałam na ginekologów, którzy uważali, że mam jeszcze czas na zajście w ciążę i na razie nie ma się czym martwić. Teoretycznie mam możliwość udokumentowania 4 miesiące więcej, że byłam pod opieką lekarza, który leczył mnie clostilbegytem, duphastonem i metforminą jednak mam problemy z uzyskaniem kopi dokumentów - lekarz się obraził, że zmieniłam go na innego i robi wszystko aby utrudnić mi dostęp do tych dokumentów (wizyty prywatne).

  justa1234, Morwa, urocza, Elmirka, barbarka, tulipanna, kapturnica, my dream, Blondik, magic1, Eva82, Giussta, zonaboba, Anatolka, anusiakt, ComeToMeBaby, fablous, PERELKA175 lubią tę wiadomość

  Obustronna niedrożność, endometrioza, PCOS, teratozoospermia
  01.04.2015 - I IVF punkcja 03.04.2015 transfer 4A :( 06.05.2015 transfer 4BB :(
  18.09.2015 II IVF punkcja 10.11.2015 transfer 2x 4AA 7dpt 161,1 9dpt 610,80 13dpt 4442,00 mIU/ml :D
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10

    /  Zgłoś
  Brakuje mi informacji o Pani wieku, który jest jednym z czynników kwalifikujących do procedury in vitro. Nie jestem też w stanie odpowiedzieć na Pani pytania bez pełnego opisu badania HSG. W zależności od zawartości można rozważyć kwalifikację do programu rządowego lub przeprowadzenie kolejnego badania drożności. W przypadku niedrożnych jajowodów nie jest wymagane udokumentowanie rocznego okresu leczenia.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)