Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem PCO i stymulacja Gonal F

PCO i stymulacja Gonal F

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 23 lipca 2018, 11:25

    /  Zgłoś
  Zdiagnozowane PCO, Podwyzszony Adrostendion 324 ng/l i Dhea-S 351 ng/l, hirsutyzm, 1 dziecko, starania o 2, 3 cykle stymulowane z Gonal F w dawce 50, ciazy brak. Czy leczenie wylacznie Gonalem F przyniesie efekty? Co wlaczyc dodatkowo do leczenia na obnizenie adrostendionu?
  Maz parametry nasienia ok. Czy inseminacja ma sens? Czy tylko in-vitro? Moze tabletki antykoncepcyjne dwuazowe na unormowanie hormonow? Prosze o rade.

 • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

  Wysłany: 10 października 2018, 11:33

    /  Zgłoś
  Badania pokazują, że łączenie leków stymulujących owulację i na obniżenie androgenów nie zwiększa szansy na ciążę. Nie napisała Pani, czy stymulacja Gonalem wywołała owulację. Bez owulacji nie ma możliwości, by zajść w ciążę. Należy rozważyć zwiększenie dawki Gonalu lub pomyśleć o in vitro. Według mnie inseminacją w Pani przypadku nie ma sensu.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)