X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Powodzenie laparoskopii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 14:00

      /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Staram się z mężem o maleństwo od roku, Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemię czynnościową. Od 7 mc biorę Euthyrox i Dosinex. Wyniki męża ok. tzn.:35,2 mln/ejakulat (1,800 mL), ruchliwych 68 % plemników. Przeszliśmy już przez monitoringi- owulacja jest, naprzemiennie, endo 3warstwowe rośnie, płyn w zatoce widoczny. Ostatnio robiłam HSG - kontrast nie przeszedł przez oba jajowody, dodatakowo dowiedziałam się o wadzie w budowie szyjki macicy - "jej tylna ścianka jest podwinięta" jak to określił lekarz.
    Moje pytanie brzmi - Czy laparoskopia jest dobrym sposobem na udrożnienie zatkanych jajowodów ? Czy lepiej dać sobie spokój i zacząć starć się o In Vitro? Jakie są szanse na ich udrożnienie i na ciążę ? jakie jest ryzyko ciąży pozamacicznej po takim udrażnianiu ?

    Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

    Kava, zonaboba, Cigaretta, ewa13, anusiakt, dżona, Mega, Alienek, czekoladka, Betti, oliffka, MartaJ, Milady lubią tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:22

      /  Zgłoś
    Zasadność wykonania laparoskopii zależy od miejsca, w którym wystąpiła niedrożność. Z perspektywy skuteczności leczenia, efektywniejsze niż udrażnianie jajowodów jest przeprowadzenie zapłodnienia pozaustrojowego.
    Szanse na sukces naturalnych starań po udrożnieniu jajowodów są relatywnie nieduże. W znaczącej większości u takich pacjentek diagnozuje się ciążę pozamaciczne, zlokalizowane w miejscach uszkodzeń jajowodów powstałych w wyniku zabiegu.
    Jeśli rozważa Pani zapłodnienie pozaustrojowe, warto skorzystać z programu Ministerstwa Zdrowia i bezpłatnej opcji leczenia. Obustronna niedrożność jajowodów jest wystarczającym kryterium kwalifikacji i jednym ze wskazań.

    agniesia2569 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ