Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę

Prawidłowy zarodek

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

malenka
Koleżanka
Postów: 50
27

Wysłany: 9 marca 2015, 10:58
(3) | Zgłoś
Panie Profesorze, wiem że zdarza to się zapewne niezwykle rzadko, ale nurtuje mnie jedno pytanie - jak mogę być pewna że zarodek który zostanie mi wprowadzony jest faktycznie mój i mojego męza? Że ktoś po drodze nie pomyli zarodków i nie zostanie podany nam zarodek innej pary... Ostatnio aż włos zjeżył mi się na głowie gdy usłyszałam że zostało to gdzieś pomylone. Jak można minimalizować taki błąd i nie stać się jego ofiarą?

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 marca 2015, 10:59

justa1234, Maciejka, Paulette lubią tę wiadomość


Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 11 marca 2015, 09:38
(0) | Zgłoś
Zarówno ośrodki leczenia niepłodności, jak i laboratoria in vitro powinny podejmować szereg działań, których celem jest unikanie błędów i zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pacjentów. Zasady dotyczące znakowania, identyfikacji i przechowywania zarodków powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro opisują w podstawowym zakresie dyrektywy europejskie. Dodatkowo punktem odniesienia są także standardy określone przez europejskie i amerykańskie stowarzyszenia medycyny wspomaganego rozrodu.
INVICTA wdraża szereg procedur dotyczących postępowania z komórkami rozrodczymi i zarodkami na każdym etapie programu in vitro. Materiał biologiczny musi być oznaczony w sposób czytelny, jednoznaczny, trwały i zabezpieczony przed nieumyślnym zniszczeniem oznakowania. Dotyczy to również okresu po przechowywaniu w ciekłym azocie. Kliniki INVICTA używają dodatkowo specjalnego systemu informatycznego, w którym oznakowanie jest powiązane z danymi personalnymi i medycznymi pacjentów, wszelkimi informacjami dotyczącymi każdego etapu wykonanych procedur medycznych, a także z elektronicznym rejestrem depozytów w banku gamet i zarodków. Wszyscy pracownicy laboratorium embriologicznego przechodzą cykliczne szkolenia dotyczące postępowania podczas zabiegów oraz identyfikacji materiału biologicznego. Dzięki zasadzie podwójnego nadzoru (procedura świadkowania podczas zabezpieczania materiału), wzajemnemu powiązaniu poszczególnych etapów znakowania z ewidencją elektroniczną, a także systemowi wewnętrznej kontroli, zapewnione jest bezpieczeństwo pacjentów oraz prawidłowy przebieg wszystkich procedur obejmujących postepowanie z zarodkami.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)