X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Prawidłowy zarodek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 9 marca 2015, 10:58

      /  Zgłoś
    Panie Profesorze, wiem że zdarza to się zapewne niezwykle rzadko, ale nurtuje mnie jedno pytanie - jak mogę być pewna że zarodek który zostanie mi wprowadzony jest faktycznie mój i mojego męza? Że ktoś po drodze nie pomyli zarodków i nie zostanie podany nam zarodek innej pary... Ostatnio aż włos zjeżył mi się na głowie gdy usłyszałam że zostało to gdzieś pomylone. Jak można minimalizować taki błąd i nie stać się jego ofiarą?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 10:59

    justa1234, Maciejka, Paulette lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:38

      /  Zgłoś
    Zarówno ośrodki leczenia niepłodności, jak i laboratoria in vitro powinny podejmować szereg działań, których celem jest unikanie błędów i zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pacjentów. Zasady dotyczące znakowania, identyfikacji i przechowywania zarodków powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro opisują w podstawowym zakresie dyrektywy europejskie. Dodatkowo punktem odniesienia są także standardy określone przez europejskie i amerykańskie stowarzyszenia medycyny wspomaganego rozrodu.
    INVICTA wdraża szereg procedur dotyczących postępowania z komórkami rozrodczymi i zarodkami na każdym etapie programu in vitro. Materiał biologiczny musi być oznaczony w sposób czytelny, jednoznaczny, trwały i zabezpieczony przed nieumyślnym zniszczeniem oznakowania. Dotyczy to również okresu po przechowywaniu w ciekłym azocie. Kliniki INVICTA używają dodatkowo specjalnego systemu informatycznego, w którym oznakowanie jest powiązane z danymi personalnymi i medycznymi pacjentów, wszelkimi informacjami dotyczącymi każdego etapu wykonanych procedur medycznych, a także z elektronicznym rejestrem depozytów w banku gamet i zarodków. Wszyscy pracownicy laboratorium embriologicznego przechodzą cykliczne szkolenia dotyczące postępowania podczas zabiegów oraz identyfikacji materiału biologicznego. Dzięki zasadzie podwójnego nadzoru (procedura świadkowania podczas zabezpieczania materiału), wzajemnemu powiązaniu poszczególnych etapów znakowania z ewidencją elektroniczną, a także systemowi wewnętrznej kontroli, zapewnione jest bezpieczeństwo pacjentów oraz prawidłowy przebieg wszystkich procedur obejmujących postepowanie z zarodkami.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ