X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem procedury in vitro rządowe

procedury in vitro rządowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PaulinaK Przyjaciółka
    Postów: 61 44

    Wysłany: 22 lutego 2015, 22:39

      /  Zgłoś
    Witam,
    jestem w rządowym programie In vitro i przy drugiej próbie zapytaliśmy lekarza prowadzącego o nacięcie otoczki przejrzystej zarodka oraz o embrioglue. Otrzymaliśmy informację, że w rządowym programie nie ma tych procedur i nie możemy też do nich prywatnie dopłacić (a gdyby klinika nam je wykonała to musiałaby zapłacić za nie "z własnej kieszeni" bo NFZ nie zwróci jej kosztów). Osoba mi znajoma również w programie, ale w innej klinice miała te procedury. Gdzie leży prawda? Nigdzie nie ma wyszczególnionych konkretnych procedur wchodzących w skład IVF rządowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 22:39

    urocza, freya, Anatolka, kaloryferka, monik, sedinum82, Maciejka, Agnieszka_A., Tosia 1981, Cigaretta, Agi83 lubią tę wiadomość

    10.2013 ciąża pozamaciczna i usunięcie jajowodu
    07.2014 prawdopodobne poronienie
    12.2014 protokół krótki i nieudane IVF
    21.02.2015 transfer zarodka 4BB
    07.03.2015 beta 1700, kropeczka ma 4mm
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:37

      /  Zgłoś
    Zarówno nacięcie otoczki jak i Embrioglue są stosowane u pacjentów uczestniczących w rządowym programie leczenia niepłodności w INVICTA. W obu przypadkach istotne jest jednak istnienie odpowiednich wskazań medycznych do zastosowania tych procedur. Trudno jest mi odnieść się do sytuacji w innych ośrodkach.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ