X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem stymulacja a potworna migrena

stymulacja a potworna migrena

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 19 lutego 2015, 12:37

      /  Zgłoś
    Mam PCOS. Przechodziłam czterokrotnie przez stymulacje: Clostillbegyt (5-9dc) + Pregnyl (13dc) + Duphaston (15-24dc). Po każdym przyjęciu Clostilbegytu występowały u mnie bóle głowy. Zgłoszone dla lekarza. Przy 4 stymulacji wylądowałam w szpitalu. Po przyjęciu Pregnylu na indukcję owulacji, dostałam strasznej migreny. Neurolodzy na SOR-ze zgodnie stwierdzili, że przyczyną migreny był Pregnyl. Tłumaczyli mi, że mózg nagle miał skurcz, potem rozkurcz, opony mózgowe spuchły i stąd straszny ból. Nie wyobrażam sobie przeżyć tego jeszcze raz. Sytuacja była na tyle poważna, że mdlałam z bólu i przez 4 dni nie dałam rady w ogóle funkcjonować.
    Co w takiej sytuacji? Co robić dalej? Mam PCOS, a lekarz nie jest w stanie zaproponować mi innej terapii.

    Anatolka, Caroline, Natka-77, marika31, justa1234, freya lubią tę wiadomość

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

      /  Zgłoś
    Po zapoznaniu się z Pani opisem, rozważyłbym zmianę leków Clostilbegyt i Pregnyl na rzecz bardziej fizjologicznych preparatów. Wcześniej jednak należałoby się skonsultować i dokładnie przeanalizować Pani przypadek.

    antea lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ