X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Stymulacja letrazolem brak odpowiedzi na lek

Stymulacja letrazolem brak odpowiedzi na lek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2018, 19:44

      /  Zgłoś
    Dzień dobry, leczymy się z mężem od kwietnia 2018 od 2 lat staramy się o dziecko nie udało nam się uzyskać ani jednego pozytywnego testu. Poprzedni cykl miałam stymulowany letrazolem ( 1 tabletka dziennie) później miałam podany zastrzyk ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka A 3 dni później brałam luteine 3 razy dziennie pod język. Nie skonczylam brać luteiny i dostałam okresu czy to oznacza, że cykl był bezowulacyjny? Byla przeprowadzana inseminacja ( u męża słabe nasienie)nieudana. Później zaczęłam brać znowu letrazol od 3 dnia cyklu przez 5 dni. W 11 dc byłam na monitorowaniu owulacji ( szykujemy się do kolejnego iui) niestety poziom estradiolu wynosi 8 pg/ ml. Czy leki mogły spowodować brak wzrostu estradiolu. Zdziwilam się że i organizm nie zareagowal na lek . W poprzednim cyklu urosły 2 pecherzyki dominujące jednak jeden zatrzymał się nA 14 mm i przestał rosnąć.

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 11:34

      /  Zgłoś
    Pęcherzyk dominujący przed pęknięciem osiąga średnicę około 22 mm. Stężenie estradiolu powinno wynosić wówczas ponad 200 pg/ml. Z Pani opisu wynika, że nie doszło do owulacji, więc inseminacja nie miała większego sensu. Organizm nie zawsze reaguje prawidłowo na leki stymulujące.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ