Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Stymulacja letrazolem brak odpowiedzi na lek

Stymulacja letrazolem brak odpowiedzi na lek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2018, 19:44

      /  Zgłoś
    Dzień dobry, leczymy się z mężem od kwietnia 2018 od 2 lat staramy się o dziecko nie udało nam się uzyskać ani jednego pozytywnego testu. Poprzedni cykl miałam stymulowany letrazolem ( 1 tabletka dziennie) później miałam podany zastrzyk ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka A 3 dni później brałam luteine 3 razy dziennie pod język. Nie skonczylam brać luteiny i dostałam okresu czy to oznacza, że cykl był bezowulacyjny? Byla przeprowadzana inseminacja ( u męża słabe nasienie)nieudana. Później zaczęłam brać znowu letrazol od 3 dnia cyklu przez 5 dni. W 11 dc byłam na monitorowaniu owulacji ( szykujemy się do kolejnego iui) niestety poziom estradiolu wynosi 8 pg/ ml. Czy leki mogły spowodować brak wzrostu estradiolu. Zdziwilam się że i organizm nie zareagowal na lek . W poprzednim cyklu urosły 2 pecherzyki dominujące jednak jeden zatrzymał się nA 14 mm i przestał rosnąć.

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 11:34

      /  Zgłoś
    Pęcherzyk dominujący przed pęknięciem osiąga średnicę około 22 mm. Stężenie estradiolu powinno wynosić wówczas ponad 200 pg/ml. Z Pani opisu wynika, że nie doszło do owulacji, więc inseminacja nie miała większego sensu. Organizm nie zawsze reaguje prawidłowo na leki stymulujące.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ