X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem zakwalifikowanie do rządowego programu in vitro- warunki

zakwalifikowanie do rządowego programu in vitro- warunki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 9 marca 2015, 22:00

      /  Zgłoś
    Witam, moje pytanie dotyczy warunków umożliwiających kwalifikację do rządowego programu in vitro.

    Co oznacza "udokumentowane leczenie/ staranie się o ciążę (minimum rok)"?

    Czy w każdym przypadku należy rok odwiedzać klinikę niepłodności, aby mieć jakiekolwiek szanse na rządowe in vitro?

    W naszym przypadku problem leży po stronie męża. Wykryto przeciwciała w nasieniu i kiepskie wyniki chromatyny plemnikowej.

    Oto wyniki:

    Test MAR IgG po 3 min. 97% plemników wykazujących reakcję, po 10 min. 100%

    CHROMATYNA PLEMNIKOWA:
    - DFI: 40%
    - plemniki o dobrej integralności- 52%
    - plemniki i średniej intefralności - 8%

    TEST WIĄZANIA Z KWASEM HIALURONOWYM
    - ruchliwość całkowita- 70%
    - plemniki związane z hialuronianem- 36 %
    - plemniki nie reagujące z hialuronianem- 64%

    Czy jest co tu leczyć? Dostaliśmy witaminki od androloga i pakiet badań do powtórzenia. Po kuracji musimy ponownie wykonać badania.

    Ja regularnie owuluje (tylko z prawego jajnika), w zeszłym roku miałam usuniętą torbiel endometrialną z lewego jajnika, co wpłynęło na obniżenie hormonu AMH = 1. Martwi mnie to, ponieważ kobiety w mojej rodzinie bardzo szybko traciły okres (babcia, mama, siostra w wieku 34/35 lat).
    Zbliżam się do 30-stki, mąż ma 33 lata.

    Czy rzeczywiście musimy przejść leczenie przed kwalifikacją, czy same wyniki mogłyby być przepustką do programu?
    Obawiam się, że możemy nie zdążyć na kwalifikacje... program kończy się w 2016 roku, jest wiele potrzebujących par, a za chwilę wybory i .... Oby wygrała normalna POpartia :)

    Serdecznie pozdrawiam:)

    blondyyna, Garolla, Carolcia, ja_złośnica, bez_nadzejna, adulka, mala.ada, to_ja, moje_marzenia, taśta, Maciejka, justa1234, walkie talkie, Asiula86, Ania_84, margo001, mycha28, freya, ewe1984, rybka33 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:00

      /  Zgłoś
    Wymóg udokumentowania leczenia dotyczy okresu 12 lub 24 miesięcy, w zależności od sytuacji pacjentów. Dotyczy to diagnostyki i terapii prowadzonej w tym czasie przez lekarzy specjalistów – niekoniecznie w klinice, ale również w gabinetach prywatnych. Postępowanie powinno być zgodne z rekomendacjami i standardami stowarzyszeń medycznych (PTG, PTMR). Najlepiej żeby zgromadziła Pani dotychczasową dokumentację i wyniki badań.
    Leczenie parametrów nasienia zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów, jednak o jego ewentualnym wdrożeniu decyduje się po analizie konkretnego przypadku. Na podstawie przekazanych przez Panią informacji, mogę podejrzewać, że przyczyna problemów może nie leżeć wyłącznie po stronie Pani męża (choć opisane wyniki wymagają uwagi). Poziom Pani rezerwy jajnikowej oraz zdiagnozowana endometrioza to także czynniki, które sugerują przyspieszenie intensywnych starań o ciążę. Jednoznaczną ocenę możliwości zakwalifikowania Państwa do programu rządowego ze względu na czynnik męski utrudnia mi brak informacji o ogólnych parametrach nasienia. Mogę Państwa zaprosić od mnie na bezpłatną konsultację w Klinice we Wrocławiu. Proszę tylko o zabranie ze sobą pełnej dotychczasowej dokumentacji.

    rybka33 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ