Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 30 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem zakwalifikowanie do rządowego programu in vitro- warunki

zakwalifikowanie do rządowego programu in vitro- warunki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 9 marca 2015, 22:00

      /  Zgłoś
    Witam, moje pytanie dotyczy warunków umożliwiających kwalifikację do rządowego programu in vitro.

    Co oznacza "udokumentowane leczenie/ staranie się o ciążę (minimum rok)"?

    Czy w każdym przypadku należy rok odwiedzać klinikę niepłodności, aby mieć jakiekolwiek szanse na rządowe in vitro?

    W naszym przypadku problem leży po stronie męża. Wykryto przeciwciała w nasieniu i kiepskie wyniki chromatyny plemnikowej.

    Oto wyniki:

    Test MAR IgG po 3 min. 97% plemników wykazujących reakcję, po 10 min. 100%

    CHROMATYNA PLEMNIKOWA:
    - DFI: 40%
    - plemniki o dobrej integralności- 52%
    - plemniki i średniej intefralności - 8%

    TEST WIĄZANIA Z KWASEM HIALURONOWYM
    - ruchliwość całkowita- 70%
    - plemniki związane z hialuronianem- 36 %
    - plemniki nie reagujące z hialuronianem- 64%

    Czy jest co tu leczyć? Dostaliśmy witaminki od androloga i pakiet badań do powtórzenia. Po kuracji musimy ponownie wykonać badania.

    Ja regularnie owuluje (tylko z prawego jajnika), w zeszłym roku miałam usuniętą torbiel endometrialną z lewego jajnika, co wpłynęło na obniżenie hormonu AMH = 1. Martwi mnie to, ponieważ kobiety w mojej rodzinie bardzo szybko traciły okres (babcia, mama, siostra w wieku 34/35 lat).
    Zbliżam się do 30-stki, mąż ma 33 lata.

    Czy rzeczywiście musimy przejść leczenie przed kwalifikacją, czy same wyniki mogłyby być przepustką do programu?
    Obawiam się, że możemy nie zdążyć na kwalifikacje... program kończy się w 2016 roku, jest wiele potrzebujących par, a za chwilę wybory i .... Oby wygrała normalna POpartia :)

    Serdecznie pozdrawiam:)

    blondyyna, Garolla, Carolcia, ja_złośnica, bez_nadzejna, adulka, mala.ada, to_ja, moje_marzenia, taśta, Maciejka, justa1234, walkie talkie, Asiula86, Ania_84, margo001, mycha28, freya, ewe1984, rybka33 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:00

      /  Zgłoś
    Wymóg udokumentowania leczenia dotyczy okresu 12 lub 24 miesięcy, w zależności od sytuacji pacjentów. Dotyczy to diagnostyki i terapii prowadzonej w tym czasie przez lekarzy specjalistów – niekoniecznie w klinice, ale również w gabinetach prywatnych. Postępowanie powinno być zgodne z rekomendacjami i standardami stowarzyszeń medycznych (PTG, PTMR). Najlepiej żeby zgromadziła Pani dotychczasową dokumentację i wyniki badań.
    Leczenie parametrów nasienia zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów, jednak o jego ewentualnym wdrożeniu decyduje się po analizie konkretnego przypadku. Na podstawie przekazanych przez Panią informacji, mogę podejrzewać, że przyczyna problemów może nie leżeć wyłącznie po stronie Pani męża (choć opisane wyniki wymagają uwagi). Poziom Pani rezerwy jajnikowej oraz zdiagnozowana endometrioza to także czynniki, które sugerują przyspieszenie intensywnych starań o ciążę. Jednoznaczną ocenę możliwości zakwalifikowania Państwa do programu rządowego ze względu na czynnik męski utrudnia mi brak informacji o ogólnych parametrach nasienia. Mogę Państwa zaprosić od mnie na bezpłatną konsultację w Klinice we Wrocławiu. Proszę tylko o zabranie ze sobą pełnej dotychczasowej dokumentacji.

    rybka33 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ