X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Zespół LUF, endometrioza a refundacja in vitro

Zespół LUF, endometrioza a refundacja in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 21:29

      /  Zgłoś
    Witam Panie Profesorze

    Mam zdiagnozowaną endometriozę II stopnia. Obecnie jestem kilka miesięcy po laparoskopii i w każdym monitorowanym cyklu (każdy cykl naturlany, bez stymulacji) pęcherzyk ładnie rośnie, natomiast nie dochodzi do jego pęknięcia. Luteinizuje się i zanika po miesiączce. Czy taka sytuacja jest wskazaniem do procedury IVF. Dodam, że partner ma obniżoną płodność w stopniu umiarkowanym (morfologia 3%, lekko obniżone parametry ruchliwości plemników). Nie otrzymałam zalecenia podawania zastrzyków z pregnylu czy ovitrelle ponieważ argumentowano to faktem, iż te leki powodują jedynie dojrzewanie ostateczne komórki i jeżeli pęcherzyk jest nieprawidłowy i ma nie pęknąć to nawet większe dawki tych leków nie spowodują jego pęknięcia. Zalecono nam zapłodnienie pozaustrojowe. Czy takie postępowanie jest prawidłowe?
    Dodatkowo chciałam dopytać o refundację procedury w takim przypadku. We wskazaniach do refundacji jest jasno napisane, że po 6 cyklach stymulowanych bez efektu można by się o nią ubiegać, jednak ze względu na to, że u mnie pęcherzyk rośnie samodzielnie lekarz również nie widzi sensu stymulacji owulacji, podawania chociażby CLO rekomendując to zwiększeniem ryzyka ciąży mnogiej i zwiększeniem prawdopodobieństwa wystąpienia LUFu. W takim razie na podstawie jakiego kryterium moglibyśmy ubiegać się o refundację zakładając, że pozostałe badania mamy w normie? Jak się kwalifikuje parę ze względu na występowanie LUF?

    Eva82, Lea_ny, mar, Anatolka, Pola Irene, malinOla1, Rudziutka7, Elmirka, bubus, Pełnia, Tosia 1981, justa1234, Viera Yves, vioris, Maciejka, barbarka, tulipanna, kapturnica, my dream, Blondik, józefka, freya, Giussta, zonaboba, Saramago, Libra, gabiqq, Lucky, kotkapc, Sunflower lubią tę wiadomość

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10

      /  Zgłoś
    Sytuacja rzeczywiście jest trudna. Należałoby uzyskać od lekarza dokumentację i zaświadczenie o dotychczasowym leczeniu (istotne, by było ono zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu). W zależności od zawartości można podjąć decyzję o kwalifikacji lub leczeniu uzupełniającym.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ