X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Endometrium do transferu

Endometrium do transferu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania77 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 lipca 2019, 16:49

      /  Zgłoś
    Juz od 6 miesiecy przygotowuje sie do transferu zaplodnionych komorek (jajka sa od dawczyni) I max endometrium moge dojsc do 7.2mm. Bralam estrofem I teraz zmienil mi lekarz na estrogen w zelu. Dzisiaj mialam 6 mm I mam 2 dni na dojscie do 8mm. Cos mi sie wydaje ze bedzie znowu klapa I kolejny cykl stracony. Mam 42 lata I juz nie wiem co mam robic !! Co moze mi pomoc zeby endometrium mialo chociaz 8mm....

  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 10:56

      /  Zgłoś
    Z Pani wpisu wynika że jest pani pod opieką specjalisty, który zna historię medyczną
    Pani i partnera. Podjęte przez niego procedury medyczne są zapewne dostosowane
    do Państwa przypadku, tak aby w maksymalnie możliwym stopniu przygotować Pani
    endometrium do przyjęcia zarodka i ciąży.

    Jeśli nie miała Pani jeszcze wykonywanej histeroskopii, warto ją wykonać. Zalecam
    histeroskopię wraz z scratchingiem endometrium i badaniem histopatologicznym w
    drugiej fazie cyklu. Badanie to da odpowiedź, czy w obrębie jamy macicy obecną są
    zmiany patologiczne, jaka jest struktura endometrium oraz czy endometrium wchodzi
    w fazę wydzielniczą. Dopiero taka wiedza pozwoli zaplanować dalsze leczenie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ