X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Plamienia

Plamienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:13

      /  Zgłoś
    Dzień dobry, mam 35 lat i zaczęłam starać się o dziecko kilka miesięcy temu (ok. 6-7 mies.). Cykle mam w miarę regularne, ale co miesiąc pojawiają mi się plamienia ciemnobrązowe rozpoczynające się mniej więcej po 4 dniach od zakończenia miesiączki (krwawienie trwa około 3-4 dni i jest bardzo intensywne). Czy powinnam to skosnultować z lekarzem czy na razie starać się i czekać co będzie? Owulację chyba mam bo zawsze przed bolą mnie jajniki, testy owulacyjne wychodzą pozytywne. Mało mam jednak też śluzu płodnego.

    julka_kulka, PleySej lubią tę wiadomość

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 14:48

      /  Zgłoś
    Nieprawidłowe plamienia w obrębie jamy macicy wymagają konsultacji z lekarzem. Przyczyn plamień międzymiesiączkowych może być wiele m.in. nieprawidłowości w obrębie macicy, polipy, przerosty, zaburzenia hormonalne np. hiperprolaktynemia, czy niedoczynność tarczy etc. Diagnostykę warto rozpocząć od badań hormonalnych oraz badania ultrasonograficznego. Ze względu na wiek oraz fakt, iż stara się Pani o dziecko zalecam konsultację ze specjalistą lub wizytę w ośrodku leczenia niepłodności.

    Korek lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ