X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Plamienia pomocy pilne

Plamienia pomocy pilne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:53

      /  Zgłoś
    Dzień dobry. Występują u mnie plamienia w 21 dniu cyklu. Zbadałam progesteron bo myślałam że to za niski progesteron ale wynik to18.90 więc chyba ok . Co może być przyczyną plamien? Staram się o dziecko już 7cykl i narazie bez skutku . Miałam robione USG w 11 DC i wszystko było ok . Proszę o pomoc .

    Ania sz, Pikolo lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 11:00

      /  Zgłoś
    Nieprawidłowe plamienia w obrębie jamy macicy wymagają konsultacji z lekarzem. Przyczyn plamień międzymiesiączkowych może być wiele m.in. nieprawidłowości w obrębie macicy, polipy, przerosty, zaburzenia hormonalne np. hiperprolaktynemia, czy niedoczynność tarczy etc.

    Diagnostykę warto rozpocząć od badania ultrasonograficznego oraz badań hormonalnych: prolaktyny, TSH, AMH. Jeżeli badania hormonalne są w normie, a plamienia nie ustępują, zaleca się wykonanie histeroskopii wraz z oceną błony śluzowej macicy, w celu diagnostyki ewentualnych zmian patologicznych, mogących być przyczyną plamień międzymiesiączkowych.

    Ponadto jeśli starania o dziecko trwają dłużej niż rok, para powinna skonsultować się z lekarzem leczenia niepłodności. Poznanie przyczyny plamień i trudności z zajściem w ciążę wymaga szerokiej diagnostyki z uwagi na wiele czynników wpływających na płodność tj. tryb życia, dieta, wykonywana praca, genetyka, gospodarka hormonalna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ