X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Starania o dziecko po przeszczepie nerki

Starania o dziecko po przeszczepie nerki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natasha✌️ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 lipca 2019, 14:51

      /  Zgłoś
    Rozpocznę swoją wiadomość od tego , że od ponad 3 lat jestem po przeszczepie nerki. Staramy się z Mężem o dziecko 7 miesiąc. Z chorobą zmagam się już 20 lat. Jestem pod stałą kontola transplantologa , zażywam leki immunosupresyjne dopasowane do kobiet które panują zajść w ciążę. Od tego cyklu po raz pierwszy zażywam luteinę od 16 dnia cyklu przez 10 dni ponieważ przed miesiączką występowały u mnie plamienia brunatną krwią. Od paru miesięcy każdego rana mierze temperę swojego ciała , prowadzę kalendarzyk w którym notuje informacje na temat temperatury , sluzu , współżycia z Mężem. Staram się być aktywna mimo choroby jak staram się również prowadzić dietę. Niestety do tej pory nie udako mi się w ciążę zajść. Cała sytacja jest dla mnie bardzo trydna ponieważ nie wiem gdzie tkwi problem. Ginekolog stwierdził po nadaniu ze mam tyłozgięcie macicy. Zalecił uprawienie seksu w pozycji ,, łokcie.. kolana,, tak tez z mężem postępujemy . Po każdym stosunku staram się leżeć tak by sperma nie wypływała ze mnie przynajmniej przez 20 min. Uprawiamy seks z Mężem od 10 dnia cyklu co drugi dzień. Największym problem jest dla mnie to ze mieszkamy w Holandii . Niestety tutaj nie ma takiej szansy bym mogła spotkać się z ginekologiem by omówić wazne dla mnie sprawy. Dlatego piszę o pomoc tutaj. Bardzo pragnę miec dziecko ale tez pragnę by dziecko było podczas ciąży bezpieczne i rozwijało się prawidłowo. Dołożę wszelkich starań by wszystko przebiegło bezpiecznie dla mnie i dziecka. Z góry dziękuję za pomoc.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ