X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 10 miesięcy starań + 3 lata seksu bez zabezpieczeń i nic
Odpowiedz

10 miesięcy starań + 3 lata seksu bez zabezpieczeń i nic

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ashantix3 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem tu nowa, wybaczcie jeśli źle wpisuję temat lub już taki istnieje, ale jeszcze nie do końca się tu we wszystkim połapałam ;) . Otóż, od czerwca poprzedniego roku (10 miesięcy wstecz) poczęliśmy starania o dziecko. Może nie do końca starania, bo po prostu, że tak brzydko powiem, mój luby zaczął wtedy kończyć we mnie :P. nie wychodziło. we wrześniu zaczęliśmy dokładniejsze działania. obliczałam kiedy mam owulację, mierzyłam temp., robiłam testy owulacyjne.. i do dziś nie potrafię zajść w ciążę. już trochę wyluzowałam i mówię, że co ma być to będzie. od grudnia przyjmuję kwas foliowy, a od marca olejek z wiesiołka. muszę powiedzieć, że kalendarzykowo mam dni płodne i widzę znakomitą poprawę śluzu. muszę też zaznaczyć, że mam nieregularne cykle. nieraz 27, 28,29,30,31, ale nie było więcej,niż 32 dni. dokładnie więc nie wiem, kiedy mam owulkę. testy w dniach płodnych wychodzą pozytywnie. bardziej martwi mnie to, że tak naprawdę od 3 lat nigdy się nie zabezpieczamy, z tym,że prędzej mąż był za granicą, więc nie współżyliśmy co miesiąc. i nie zawsze konczył we mnie. patrzac jednak na to powinnam zajść w ciążę. kochamy się często, bo 3-4 razy na tydzień minimum. nieraz po 3 razy dziennie, jak jest ochota. od końca marca mierzę temperaturę, ale nie jest o stałych porach, bo mam głupią pracę i róznie pracuję. możecie spojrzeć na moje wykresy. Nie wiem, czy się nie pokoić iść do lekarza? co o tym myślicie? pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2015, 15:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ashantix3 wrote:
    muszę też zaznaczyć, że mam nieregularne cykle. nieraz 27, 28,29,30,31, ale nie było więcej,niż 32 dni

    wg mnie to są super regularne cykle :)

    Myślę, że warto zasięgnąć porady lekarza. Być może problem leży po stronie męskiej.

  • ashantix3 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Powiedzcie, skąd wiecie kiedy macie owulacje co do dnia dokładnie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wystarczy przejrzeć wątki ;)
    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/uwaga-zanim-zalozysz-temat-nr-975124577-pt-czy-mialam-owulacje,7003.html

    ashantix3 lubi tę wiadomość

  • ashantix3 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że warto by było wybrać się do ginekologa, który zleci jakieś badania i zrobi monitoring, żeby sprawdzić co tam się tak naprawdę dzieję bo wykresy to niestety nie wszystko.

    zem3wn15az3szllg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ