X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Aktywność fizyczna podczas starań
Odpowiedz

Aktywność fizyczna podczas starań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 1 października 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie o aktywności fizycznej podczas starań?
    Jakie ćwiczenia uważacie za godne, jakie z kolei należy wykluczyć? Czy jesteście aktywne czy raczej na ten czas zrezygnowałyście z ćwiczeń ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 października 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazde cwiczenia oprocz oczywiscie wyczynowego. Nie maja one nic wspolnego z ciązą. pozdrawiam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W okresie starań sport (z wyjątkiem profesjonalnego, czy wyczynowego jak ktoś woli) jest jak najbardziej wskazany, co do ciąży to trzeba byłoby już się głębiej zastanowić.

    Aishha lubi tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 1 października 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś ostatnio czytałam że jak kobieta jest aktywna fizycznie i zajdzie w ciążę to organizm sam podpowie że trzeba przystopować. Nam w klinice mówili żebyśmy ćwiczyli, biegali, plywali co tylko lubimy bo to wpływa na płodność i przede wszystkim na hormony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2017, 12:37

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś W tym jest , ja chodziłam na siłownię nie cały rok do około 25 lipca , to był mój ostatni dzień zrobiłam bieżnie i orbitek szykowalam się na ciężary poczułam tępy ból brzucha jakby w macicy oczywiście do końca treningu już nic nie zrobiłam chwilę poleżałam poczekalam grzecznie na koleżankę i poszłam do domku . To był mój ostatni trening dwa tygodnie późnej ujrzałam dwie kreski ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2017, 16:13

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 2 października 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z siłownią? Czytałam, ze basen, aqua aerobik jak najbardziej wskazane, jednak nie każda preferuje tego typu zajęcia. Jeśli siłownia to jakie ćwiczenia, by nie miały złego wpływu na okres starań ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 2 października 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myslę, że kardio jak najbardziej wchodzą w grę czyli stepper, rower, orbitrek, bieżnia. Siłowych bym się bała, ale lepiej jak wypowie się ktoś, kto się zna na rzeczy :)

    Anet_86 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 października 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed ciaza wszystko. w trakcie wiadomo jak pozwoli lekarz ale yoga basen lekki fitness itp.

    Anet_86, Magda - mbc, kasienka1188 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 7 listopada 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważałam, że aktywność fizyczna przy staraniach to dobry pomysł; jednak teraz mam problemy z zajściem i moja gin zabroniła mi ćwiczyć. Mam estradiol w dolnej granicy normy a wysiłek fizyczny może być tego przyczyną.

  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 7 listopada 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę na pilates, wzmacnia mięśnie miednicy i dobrze działa na kręgosłup. A wiecie czy we wczesnej ciąży można wykonywać tego typu ćwiczenia?

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed moją pierwszą ciążą bardzo dużo biegałam i ćwiczyłam na siłowni i zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu starań:) Niestety poroniłam tą ciąże w 8 tygodniu, ale to nie miało nic wspólnego z bieganiem, ponieważ jak się dowiedziałam o ciąży to przystopowałam ze sportem.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ