X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Alergiczne staraczki 🍃
Odpowiedz

Alergiczne staraczki 🍃

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Yasuole Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 22 marca 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Czy wśród Was znajdują się może jakieś alergiczki? Teraz zaczyna sie sezon nasilonego pylenia i zastanawiam sie jak znosicie ten czas w połączeniu ze staraniami o dziecko? Czy nadal aktywnie sie staracie a równocześnie walczycie z alergia?
    Mi alergia w czasie wiosennym objawia się alergicznym nieżytem nosa a ponad to od zawsze towarzyszy mi atopowe zapalenie skory z którym nieustannie walczę.. jako, że lekarze nie widza przeciwwskazań co do starań o dziecko to i tak mam pewne obawy co do stałego przyjmowania leków przeciwhistaminowych i tego jaki może mieć to wpływ na zajście i dziecko 🤷🏼‍♀️

    Jeśli macie podobne choroby alergiczne/skórne to jestem ciekawa z jakimi zaleceniami spotkaliście się u swoich lekarzy w odniesieniu do starań o dziecko..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 14:01

  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 24 marca 2023, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja chyba nie jestem typową alergiczką bo dopiero od kilku lat mam jakiekolwiek objawy ale zauważyłam że co roku jest gorzej i zaczyna się trochę wcześniej. Mocniej zatkany nos, katar, kichanie, swędzenie i puchniecie oczu.
    Z racji tego że walczę również z przewlekle zatkanym nosem i gry wreszcie mi się udało, właśnie między innymi dzięki lekom na alergię to teraz znów się zaczyna i boję się brać cokolwiek.
    Jestem po drugiej inseminacji i w trakcie badań i przygotowań nigdy żaden lekarz nawet nie zareagował na moje leki więc nie wiem tak naprawdę czy mogę je brać czy nie. Tak więc na razie się wstrzymuję na wypadek ciąży bo objawy są jeszcze do wytrzymania ale jesli bedzie się pogarszać to chyba nie ma sensu się męczyć.
    Dodam jeszcze że nie sądzę żeby leki miały większy wpływ na starania bo staramy się już dość długo a leków aż tyle nie biorę i nie cały czas.
    Nie wiem czy pomogłam bo w sumie nie ma tu konkretów ale może jeszcze odezwie się ktoś z większym doświadczeniem w tym temacie 😅

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Yasuole Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 24 marca 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia88 wrote:
    Hej, ja chyba nie jestem typową alergiczką bo dopiero od kilku lat mam jakiekolwiek objawy ale zauważyłam że co roku jest gorzej i zaczyna się trochę wcześniej. Mocniej zatkany nos, katar, kichanie, swędzenie i puchniecie oczu.
    Z racji tego że walczę również z przewlekle zatkanym nosem i gry wreszcie mi się udało, właśnie między innymi dzięki lekom na alergię to teraz znów się zaczyna i boję się brać cokolwiek.
    Jestem po drugiej inseminacji i w trakcie badań i przygotowań nigdy żaden lekarz nawet nie zareagował na moje leki więc nie wiem tak naprawdę czy mogę je brać czy nie. Tak więc na razie się wstrzymuję na wypadek ciąży bo objawy są jeszcze do wytrzymania ale jesli bedzie się pogarszać to chyba nie ma sensu się męczyć.
    Dodam jeszcze że nie sądzę żeby leki miały większy wpływ na starania bo staramy się już dość długo a leków aż tyle nie biorę i nie cały czas.
    Nie wiem czy pomogłam bo w sumie nie ma tu konkretów ale może jeszcze odezwie się ktoś z większym doświadczeniem w tym temacie 😅
    Akurat wczoraj bylam u jednego z dermatologów, aby ugasić jakoś „bezpiecznie” nasilenie skórne alergii to powiedział mi, aby najlepiej podczas starań przyjmować leki mocniejsze w I fazie cyklu i zaprzestać ich stosowanie przy owulacji, później czekać na rozwój zdarzeń do ewentualnego wystąpienia miesiączki. Jeśli by sie okazało ze ciąża to wtedy zaproponował powrót aby pomyśleć czy konieczne będzie przyjmowanie czegokolwiek. Także taka przeplatanka

  • Lesternixon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    The fact that we have been trying for a while and that I don't use medications frequently makes me believe that the drugs don't have a significant impact on our attempts.

  • Lesternixon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    In the examinations and preparations leading up to the second insemination, no doctor has ever really mentioned how they would react to my medications, so I'm not really sure if I can take them or not. Because the symptoms are currently tolerable, I'm delaying in case of pregnancy; but, if they worsen, I don't think it makes sense to wait.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2023, 17:08

  • Shaner Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He advised me to use heavier medications throughout the early part of the cycle, cease taking them at ovulation, and then watch events unfold until menstruation may start. He advised going back to consider if it would be essential to take anything if it proved out that she was pregnant.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2023, 07:57

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ