Forum Starając się - ogólne Anemia, a planowanie ciąży
Odpowiedz

Anemia, a planowanie ciąży

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuuziia Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was zmagała się z anemią? Problem jest nietypowy, borykam się z nim od dziecka. Mam niedobór żelaza, którego nikt nie potrafi dokładnie zdiagnozować. Kwas foliowy, wit. z grupy B, hemoglobina wszystko jest ok. A żelazo jak tylko odstawie tabletki spada do minimum.
    Moje pytanie czy poziom żelaza może mieć wpływ na zajście w ciąże.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 14:14

oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

• terka Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziia wrote:
    Czy któraś z Was zmagała się z anemią? Problem jest nietypowy, borykam się z nim od dziecka. Mam niedobór żelaza, którego nikt nie potrafi dokładnie zdiagnozować. Kwas foliowy, wit. z grupy B, hemoglobina wszystko jest ok. A żelazo jak tylko odstawie tabletki spada do minimum.
    Moje pytanie czy poziom żelaza może mieć wpływ na zajście w ciąże.

Niestety może utrudniać bo może blokować owulację lub organizm może wytwarzać słabsza komórkę do zapłodnienia (bo sam jest osłabiony). Żelazo jest mega ważne przy staraniach i donoszeniu zdrowej ciąży. Lepiej się przyswaja z kwasami dlatego zalecane jest żeby brać go np z wit.c (kwas askorbinowy) lub kwasem foliowym. A jeśli byś jadła coś co ma żelazo to warto dodać do tego też jakiś kwas (sok jabłkowy cytrynowy czy co tam będzie pasowało w jedzeniu) :) mam nadzieje ze jako tako pomogłam ;)

Zuuziia lubi tę wiadomość

https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Zuuziia Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Niestety może utrudniać bo może blokować owulację lub organizm może wytwarzać słabsza komórkę do zapłodnienia (bo sam jest osłabiony). Żelazo jest mega ważne przy staraniach i donoszeniu zdrowej ciąży. Lepiej się przyswaja z kwasami dlatego zalecane jest żeby brać go np z wit.c (kwas askorbinowy) lub kwasem foliowym. A jeśli byś jadła coś co ma żelazo to warto dodać do tego też jakiś kwas (sok jabłkowy cytrynowy czy co tam będzie pasowało w jedzeniu) :) mam nadzieje ze jako tako pomogłam ;)

Przerabiałam to w różnych postaciach, poza lekami piłam nawet zakwas z buraków. Biorę nawet wit. C lewoskrętną. Owszem pomaga ale tylko wtedy, gdy przyjmuje żelazo wyniki się poprawiają, po odstawieniu Sorbiferu problem się ponawia.
    Niedługo ten Sorbifer zeżre mi wątrobę :(

oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

• nick nieaktualny

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobny problem od dziecka a wlasciwie od urodzenia, z tą różnicą ze u mnie tez często spadal poziom hemoglobiny. Takze jako dziecko faszerowali mnie watrobkami i sokiem z marchewki a w doroslym życiu czasem polkne biofer czy tam inne suplementy i sie nie przejmuję wcale. Bez problemu zaszlam dwa razy w ciążę, urodzilam zdrowe duże piekme dziewczynki także widocznie taka nasza uroda;)

• Zuuziia Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Ja mam podobny problem od dziecka a wlasciwie od urodzenia, z tą różnicą ze u mnie tez często spadal poziom hemoglobiny. Takze jako dziecko faszerowali mnie watrobkami i sokiem z marchewki a w doroslym życiu czasem polkne biofer czy tam inne suplementy i sie nie przejmuję wcale. Bez problemu zaszlam dwa razy w ciążę, urodzilam zdrowe duże piekme dziewczynki także widocznie taka nasza uroda;)

Odwiedziłam wielu hematologów i każdy po ocenie moich wyników, powiedział, że tak już zostanie. Jeden się nawet śmiał, że jak ktoś to zdiagnozuje to mogą przypadek nazwać moim nazwiskiem :D
    Nie chodzi o mnie bo ja się już nauczyłam z tym żyć, wiem kiedy żelazo spada bez badań i nauczyłam się radzić sobie ze zmęczeniem czy sennością. Kwestia tylko ciąży, abym mogła w nią zajść i potem żebym nie miała problemu z jej donoszeniem.

oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

• terka Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę w takim razie że bez leków sie nie obejdzie.. Ale tak jak pisała Natiii o swoim przypadku- jeśli będziesz brala leki to spokojnie zajdziesz w ciąże i urodzisz zdrowe dzieciątka czego serdecznie życzę ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 15:31

https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Zuuziia Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką szczerą nadzieję :)

oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

• nick nieaktualny

Wysłany: 18 sierpnia 2017, 16:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalam ze te zielone algi spirulina i chlorella maja tez jakies żelazo. Ale jeśli masz hemoglobine ok to chyba nie ma tragedii.

• Zuuziia Autorytet

Wysłany: 24 sierpnia 2017, 12:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Slyszalam ze te zielone algi spirulina i chlorella maja tez jakies żelazo. Ale jeśli masz hemoglobine ok to chyba nie ma tragedii.

Spróbuję :) Póki co wracam też do zakwasu z buraków, bo mam dość tabletek.

oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego