Forum Starając się - ogólne antybiotyk a starania
Odpowiedz

antybiotyk a starania

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • TakToJa Znajoma

Wysłany: 27 marca 2015, 12:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    To moj pierwszy cykl w którym zażywałam clostibegyt od 5-9dc. OD dwóch dni biorę antybiotyk Remoclav na zapalenie zatok. W najbliższych dniach przypada owu... nie wiem czy strać się o dziecko, czy poczekać do następnego cyklu? Czy antybiotyki przeszkadzają w staraniach i czy mają jakiś wpływ na ewentualną ciążę. Antybiotyk to amoksycylina, która jest bodajże w 1 czy 2 grupie antybiotykow... Proszę o Wasze opinie, a może któraś z Was miała podobny przypadek? Dzięki, pozdrawiam!

65vqmkwycz6og0ms.png
  • vanessa Autorytet

Wysłany: 27 marca 2015, 12:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jak lekarz przepisał antybiotyk to powiedział żeby w cyklu kiedy bedę go brać (bo miałam brać w drugiej fazie) nie starać się bo zaszkodzi dziecku jeżeli bym zaszła w ciążę.
    Ja brałam wtedy inny antybiotyk niż Ty więc nie wiem czy zakaz jest dla każdego antybiotyku.

7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

201701271765.png

(*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • TakToJa Znajoma

Wysłany: 27 marca 2015, 12:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki antybiotyk brałaś? z jakiej grupy? Niby amoksycylina w ciąży jest bezpieczna, ale wolę nie ryzykować.

65vqmkwycz6og0ms.png
  • vanessa Autorytet

Wysłany: 27 marca 2015, 12:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    TakToJa wrote:
    A jaki antybiotyk brałaś? z jakiej grupy? Niby amoksycylina w ciąży jest bezpieczna, ale wolę nie ryzykować.
    Ja brałam Klarytromycynę jeżeli nie przekręciłam nazwy. Nie wiem jaka to grupa - nie znam sie na tym. :/

201701271765.png

• TakToJa Znajoma

Wysłany: 27 marca 2015, 13:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, dzięki za odpowiedź :) No ja też się nie znam, tyle co wyczytałam w internecie...

65vqmkwycz6og0ms.png
  • vanessa Autorytet

Wysłany: 27 marca 2015, 13:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    TakToJa wrote:
    aha, dzięki za odpowiedź :) No ja też się nie znam, tyle co wyczytałam w internecie...
    To może poszukaj w necie tego mojego antybiotyku. Zobaczysz co piszą ale mój lekarz nt. mojego antybiotyku stanowczo powiedzial że zaszkodzi. Porównasz sobie bo w necie nie zawsze pisza prawdę.

201701271765.png

• TakToJa Znajoma

Wysłany: 27 marca 2015, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiem, wiem. Twój to grupa C, czyli może zaszkodzić, bądź doprowadzić do obumarcia płodu. ohhh czy zawsze muszą być jakieś przeszkody?! :(

65vqmkwycz6og0ms.png
  • kasiarzyna Autorytet

Wysłany: 27 marca 2015, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amoksycylina jest bezpieczna :)

mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • halwaya Autorytet

Wysłany: 27 marca 2015, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka przepisała Keflex - przy czym zaznaczyłam, że jestem na etapie starań

Sx0K.png
    ypbg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego